Mistrzostwa Polski juniorów młodszych

W najbliższy weekend 03-05.03.2017 rozpoczynają się Mistrzostwa Polski juniorów młodszych. Na imprezie tej rangi będą debiutować 14latkowie. Zawodnicy UKS Piątka Konstantynów Łódzki w Lublinie zmierzą się w stawce blisko 700 zawodników z 156 klubów. Nie wielu mniej zawodników zgłosiło się na start do Ostrowca Świętokrzyskiego gdzie rozgrywane są Mistrzostwa Polski 15latków. Dla Konstantynowian z rocznika 2002 to już trzecia impreza tej rangi. Nasi zawodnicy będą rywalizować w stawce 600 zawodników z 140 klubów
W rozszerzeniu linki do bezpośredniej transmisji oraz WYNIKÓW
Trzymamy kciuki!!!

Zapowiedź MP na TV Konstantynów
I dzień – 3 finały i 2 repasaże
Bardzo dobrze zaprezentowali się zarówno zawodnicy z roczników 2002 jak i 2003 podczas pierwszego dnia MP. Niemalże wszyscy uzyskali nowe rekordy życiowe. Pierwszy raz nasi zawodnicy rywalizowali w repasażach tzn dodatkowych wyścigach rozstrzygających o kolejności miejsc w awansie do finałów. Weronika Sterniczuk rywalizowała na 100 motylkiem, a Maria Patora na 50 dow. Najwartościowszy wyniki wśród 15latków uzyskała Ewa Pydyszewska na 50 klasycznym. W fianle B zajęła VII m-ce. Młosi wywalczyli dwa finały. Adriana Rozberg uplasowała się ostatecznie na VII-ym m-cu 50 dow Weronika Sterniczuk ostatecznie ukończyła na XIIIej pozycji w konkurencji 100 motylkowym.
II dzień – 3 finały
Wszysktie trzy fianły były dziełem 14latków. Najwyższe miejsce zajął Bartosz Skóra XII-ty na 200 klasykiem. Adriana Rozberg zajęła XIII-te m-ce na 50 grzb. XIV-ta ukończyła Weronika Sterniczuk. Zresztą dziś wszyscy zawodnicy 2002 i 2003 w każdym kolejnym starcie szlifowali rekordy życiowe. Najwartościowszy wynik spośród starszych uzyskała Maria Patora walcząc o finał na 50 motylkiem uległa w repasażu zajmując XXVi-tą lokatę
II dzień – 2 finały
Ostatni dzień przyniósł kolejne rekordy życiowe na naważniejszej zimowej imprezie pływackiej. Do fianłu zakwalifikowały się Adriana Rozberg i Weronika Sterniczuk. XV -m-ce na 200 motylkowym zajęła Weronika. Na XXej pozycji ukończyła zmagania Adriana Rozberg
Gratulajce!!!

Ostrowiec Świętokrzyski MP 15laktów

Lublin MP 14latków