GŁÓWNE MISTRZOSTWA POLSKI W PŁYWANIU SENIORÓW I MŁODZIEŻOWCÓW LUBLIN 2017

WYSTARTOWAŁA najważniejsza impreza sezonu pływackiego w Polsce-Mistrzostwa Polski w Pływaniu Seniorów i Młodzieżowców. Na Aqua Arenie w Lublinie zobaczymy 697 zawodników ze 139 klubów. Wśród nich nasi najbardziej utytułowani zawodnicy: Milena KarpiszJakub Kraska. To jedyne zawody, na których nasi zawodnicy będą mieli szansę wywalczyć kwalifikacje do Mistrzostw Świata w Budapeszcie Seniorów, Mistrzostw Świata Juniorów w Indianapolis, Mistrzostw Europy Juniorów w Natanji czy Uniwersjady w Tai Pei. Milenę zobaczymy na dystansach kraulowych 100, 200, 400 i 800. Kuba wystartuje na 50, 100, 200 kraulem i 100 delfinem. Trzymamy mocno kciuki za podopiecznych Macieja Hampla.

Transmisja TV oraz wyniki na żywo:

I – dzień PIERWSZE MINIMU KUBY !!!! oraz pierwszy medal Mileny!!!!

Konstantynowski 17latek wygrał finał B Mistrzostw Polski Seniorów na 50m dow. To jest przyjemna wiadomość, ale wynik, który uzyskał 22,80 to dopiero perełka!! Uzyskany czas dał Jakubowi Krasce awans do Mistrzostw Europy w Nentanya. Milena Karpisz wywlaczyła brązowy medal na 800m dow podczas MP, tym samym potwierdza przynależność do czołówki polskich kraulistek na dystansie. Gratulacje !!! dla całej trójki:)

II dzień NAJWAŻNIEJSZE MINIMUM KUBY

Głównym celem wyjazdu Jakuba Kraski na MP, było wywalczenie minimum na Mistrzostwa Świata w Indianapolis. Miło mi zakomunikować Jakub Kraska osiągnął zamierzony cel WYWALCZYŁ KWALIFIKACJĄ NA MISTRZOSTWA ŚWIATA JUNIORÓW W INDIANAPOLIS (USA) !!!

OGROMNY SUKCES NASZEGO ZAWODNIKA I JEGO TRENERA, MACIEJA HAMPLA !!!

KUBA PIERWSZYM ZAWODNIKIEM KONSTANTYNOWSKIEGO PŁYWANIA NA NAJWAŻNIEJSZEJ ŚWIATOWEJ IMPREZIE JUNIORSKIEJ !!!

III dzień – Brawo Milena awans na Uniwersjadę i brązowy medal

Milena Karpisz wywalczyła brąz na 400m dowolnym, a wynik jaki uzyskała dał Jej prawo startu w Uniwersjadzie. Jakub Kraska okałaz się najszybszym juniorem na 100m motylkowym. W seniorskim finale zajął IX m-ce . Gratulacje!!!!

IV dzień – Rekord Polski na 100 dow

Był najszybszym 16latkiem w historii polskiego pływania, a od dziś stał się najszybszym siedemnastolatkiem na dystansie 100m dowolnym. Łamiąc barierę 50s na 100 dowolnym ustaniowił NOWY REKORD POLSKI juniorów 17letnich. W seniorskim finale dopłynął VI-ty

 

Wyniki i trasmisja