EWA MISTRZYNIĄ EUROPY

Złoto Ewy Pydyszewskiej i Pauliny Myrdy to najlepszy rezultat uzyskany przez nasze sztafety ostatniego dnia mistrzostw Europy juniorów młodszych w pięcioboju nowoczesnym.

W pływaniu Ewa Pydyszewska i Paulina Myrda zajęły trzecie miejsce z czasem 2:07,98. Wyprzedziły je Czeski Eliska Ladnsmannova i Barbora Hartmanova (2:06,10) oraz Węgierki Lilia Basa i Melinda Deák (2:06,30).

W trakcie kombinacji z pierwszego strzelania wybiegła Deák, natomiast w pogoń za nią ruszły Pydyszewska i Białorusinka Alena Hauronskaja. Kolejną wizytę na strzelnicy to nasza reprezentantka skończyła pierwsza i jako pierwsza jednak przekazała zmianę, natomiast Myrda wybiegła z strzelnicy razem z Lizawietą Jeżelewą. Do walki o medale włączyła się też Rosjanka Polina Cwetkowa, jednak kluczowe okazało się ostatnie okrążenie, które, po tym jak rywalki dogoniła trzecia po strzelaniu Myrda, cała trójka przebiegła ramię w ramię. To właśnie nasza reprezentantka zachowała najwięcej sił na finiszu i przybiegła do mety jako pierwsza. Srebro przypadło w udziale sztafecie białoruskiej, a brąz rosyjskiej. GRATUALCAJE!!!

W rozszerzeniu WYNIKI