Mistrzostwa Polski juniorów młodszych w pływaniu

Jeszcze nie opadły emocje po sukcesach wielobojowych, a zawodnicy Piątki już są gotowi walczyć o najwyższe cele. Tym razem na celowniku są Mistrzostwa Polski Juniorów w pływaniu 15 i 16latków rozgrywane w terminie 13-15.07.2018. Do startu w Ostrowcu Świętokrzyskim na MP 16latków zgłosiło się 361 zawodników z 115klubów. W Oswięcimiu będą rywalizować młodsi juniorzy w gronie 509 zgłoszonych z 135 klubów.  Trzymamy kciuki
W rozszerzeniu już dostępne są listy startowe
I dzień – pierwszy medal oraz 5 finałów
Zawodnik UKS Piątka Konstantynów Łódzki DAWID ROMANOWSKI wywalczył SREBRNY krążek w sprincie na 50m dowolnym. Bartosz Skóra uplasował się na IV m-cu w konkurencji 50m klasycznym, Adriana Roberg zająła X-tą lokatę na 50m dowolnym, Weronika Sterniczuk zajęła dwukrotnie XVI-te m-ce w konkurecji 100m motylkowym oraz 400m zmiennym. Wśró starszych najwyższe miejsce zajął Adrian Wencel XXIV-y na 400m Zmiennym
II dzień – drugi medal oraz 2 finały
Autorem kolejnego srebra dla Konstantynowa był BARTOSZ SKÓRA, który zajął II m-ce na 200 klasycznym. XV m-ce zdobyła multifinalistka Weronka Sterniczuk w konkurencji 200m zmiennym. Wśród starszych najwyższe miejsce zajęła Anna Banasiak XXI m-ce na 200 klasycznym
III dzień – ZŁOTY MEDAL SKÓRY i trzy finały
MISTRZEM POLSKI ZOSTAŁ BARTOSZ SKÓRA NA DYSTANSIE 100M KLASYCZNYM. V m-ce wywalczył Dawid Romanowski na 100m Dowolnym oraz XVI m-ce zdobyła Adriana Rozberg na 100m dowolnym. Wśród starszych ponownie najwyższe miejsce zająła Anna Banasiak XIV m-ce na 100 klasycznym
GRATULACJE!!!
Impreza sportowa została dofiansowane przez Starostwo Pabianickie