Podsumowanie Sezonu 2017/2018

Kolejny sezon pełen sukcesów za nami. Trzeci rok z rzędu reprezentant Piątki Konstantynów Łódzki zdobywa medal na Mistrzostwach Europy. W sezonie 2017/2018 złoty medal Europejskiego Championatu zdobyła Ewa Pydyszewska w sztafecie trójbojowej. Zresztą był to sezon Ewy. Wygrała złoto w Mistrzostwach Polski w trójboju w wersji kombinat. Zwyciężyła w całym cyklu Pucharu Polski 2017/2018 w trójboju, zdobywając maksymalną liczbę punktów czyli zwyciężyła w 3-ch z 5 edycji Gran Prix. Na deser wywalczyła złoto w sztafecie i srebro indywidualnie w Olimpiadzie Młodzieży, a przez wakacje wciąż szlifowała formę do kolejnego startu reprezentacyjnego, pod koniec października w Nadziejach Olimpijskich. Kolejnym reprezentantem na ME w trójboju był Cyprian Cybulski. Indywidualnie uplasował się na XXIII m-cu najwyżej z Polaków i wyprowadził sztafetę Polaków na VII-ą lokatę. Największym sukcesem na krajowym podwórku było złoto w sztafecie podczas Olimpiady Młodzieży, indywidualnie V-te m-ce, IV m-ce w MP w wersji combinet oraz III w Pucharze Polski w Myśliborzu. Trzecim reprezentantem Polski już w pływaniu był Bartosz Skóra. Podczas wielomeczu w Pradze Bartosz dwukrotnie zwyciężył i zajął II m-ce w kategorii 2003 w kat OPEN z rocznikiem starszym był 5 i dwukrotnie 6. Sezon zakończył zdobywając Mistrzostwo Polski na 100m klasycznym podczas Mistrzostw Polski juniorów 15letnich oraz Wicemistrzostwo na 200m klasykiem, na 50m był tuż za podium na IV m-cu. Złoto podczas Olimpiady Młodzieży wywalczyła również Inga Rucińska w sztafecie z Małgorzatą Karbownik, indywidualnie XI m-ce. Stawkę medalistów uzupełniają Dawid Romanowski i Karina Łysakowska. Dawid zdobył srebro na 50m dow oraz V m-ce na 100 dow podczas Mistrzostw Polski juniorów 15letnich. Karina wywalczyła srebro podczas Halowych Mistrzostw Polski w dwuboju do lat 12. Warto wspomnieć, że podopieczna trenera Bujnowicza jest najmłodszą zawodniczką, która zdobyła w barwach Piątki Konstantynów Łódzki medal MP w bezpośredniej walce. Dotychczas Nasi zawodnicy osiągali pozycje medalowe w zawodach korespondencyjnych. Ponadto Karina przewodzi w rankingach 12latków na 50m i 400m dowolnym

Do grona finalistów Mistrzostw Polski należą: Weronika Sterniczuk 3 finały B na 200 i 400zmiennym oraz 100 motylkiem, Szymon Iskra 2 razy finał B w stylu klasycznym na 200 i 100m i wywalczył VI m-ce w sztafecie dwubojowej podczas Olimpiady Młodzieży oraz Adrianna Rozberg zdobyła również 2 finały na 50 i 100 dowolnym.

W kategorii klasyfikacji drużynowych największym sukcesem i pierwszym w historii klubu było osiągnięcie III m-ca w klasyfikacji klubowej podczas Olimpiady Młodzieży w 2018r. Złożyły się na to występy wszystkich 9 zawodników, którzy niemalże w 100% plasowali się w czołowej 20-stce: Ewa Pydyszewska, Cyprian Cybulski, Inga Rucińska, Dawid Romanowski, Patrycja Petera, Szymon Iskra, Rozberg Adriana, Julia Klimczak, Bartłomiej Piechota. II m-ce wywalczyła drużyna 11latków w rywalizacji Lidze Dzieci: Kaczmarek Amelia, Ber Julia, Nuszczyński Oskar, Figiel Filip, Bujnowicz Klaudia, Kunert Zuzanna, Krupińska Dagmara. W lidze młodzików 12 latków III m-ce wywalczył zespół Piątki w składzie: Łysakowska Karina, Sulak Antonina, Misztal Patryk, Rucińska Wiktoria, Pawlak Przemysław. III m-ce zajęli zawodnicy z rocznika 2010 i 2011 w zawodach wojewódzkich o Puchar dyrektora SP149 Łódź. Warto dodać, że była to nasza pierwsza cała grupa pierwszaków, którzy podjęli rywalizację wojewódzką: Tomasz Kudaj, Bartosz Filiński, Dagmara Przyrowska, Natalia Dynowska, Olivier Leśniewski, Iga Ciszyk, Maria Koprowska, Franciszek Sztaudynger, Paweł Dusiński, Jakub Olszewski, Albert Śmigielski, Faustyna Grek, Wiktor Iskra, Bruno Jakubowski, Amelia Kaczmarek, Igor Sołtysiak, Szczucka Barbara, Grek Faustyna, Kaczmarek Amelia, Olszewski Jakub, Śmigielski Albert, Sobczak Maria, Pertkiewicz Jakub, Bednarczyk Tymoteusz, Jakubowski Bruno i Iskra Wiktor