Mikołajki UKS-u Piątka 2018

To była prawdziwa gratka dla kibica pływania. Ponad 100 zawodników świętowało na basenie CSIR w Konstantynowie Łódzkim Mikołajki 2018. W zawodach jednocześnie startowali doświadczeni pływacy – obecni kadrowicze, medaliści i finaliści MP oraz najmłodsi adepci sztuki pływackiej z rocznika 2011 i 2012, którzy klubowymi zawodami otowrzyli swoją sportową karierę. Mamy nadzieję, że idea przynależności sportowej, zdrowej rywalizacji oraz radości z pływania na stałe zagościła w UKS Piątka i będzie długo pielęgnowana. Każdy z uczestników dzielnie pokonał 2 konkurencje dostosowane do możliwości i wieku. Wspólnym mianownikiem było widowisko sportowe, w którym nie nastąpiły żadne rozstrzygnięcia medalowe. Każdy z uczestników został nagrodzony pamiątkowym medalem oraz upominkami ufundowanymi przez zarząd UKS Piątka oraz P.Rucińską i Państwa Wieczorek (Vigin Mobile).
Dziękujemy p.Dyr.CSiR Krystynie Oparze za możliwość przeprowadzenia wewnętrzynych zawodów, absolwentom UKS Piątki:) Damianowi Cąbrzyńskiemu i Dawidowi Kubickiemu, członkom zarządu UKS za sprawne przeprowadzenie zawodów
Wyniki grupy młodszej dostępne w czwartek w rozserzeniu-już są:)

NAJWIĘKSZY SUKCES SPORTOWY KONSTANTYNOWA ŁÓDZKIEGO W 2018 R. – PIĘCIOBÓJ NOWOCZESNY (PODSUMOWANIE)

Zbliżający się koniec roku to czas podsumowań, a te zaczniemy od najbardziej dynamicznie rozwijającej się sekcji w naszym klubie – pięcioboju nowoczesnego.
Wszystko zaczęło się od wielu nieprzychylnych opinii, z jakimi spotkaliśmy się w momencie złożenia po raz pierwszy wniosku o dotację z Urzędu Miasta na realizację zadania z zakresu sportu na tę właśnie dyscyplinę olimpijską. Dochodziło nawet do publicznego wyśmiewania naszej inicjatywy. Dziwił fakt wypowiadania tych słów przez osoby mieniące się sympatykami sportu czy też troszczące się o promocję naszej gminy. Nasz wniosek został jednak pozytywnie zaopiniowany przez burmistrza Konstantynowa Łódzkiego i po raz pierwszy w historii otrzymaliśmy dotację roczną w wysokości 5000 zł. To był pierwszy, mały sukces tej sekcji w naszym Klubie.

Czas przejść do sukcesów sportowych w 2018 roku, a było ich nie mało. Począwszy od tych najmniejszych w sensie wagi, jak i też zawodników, aż do tych największych, dzięki którym pięciobój nowoczesny w Konstantynowie Łódzkim stał się marką rozpoznawalną na arenie polskiej i międzynarodowej, a także najlepiej promującą marką sportową naszą gminę.

Poniżej przedstawiamy chronologiczne zestawienie sukcesów pięcioboistów w roku 2018:
– styczeń 2018 – powołanie Ewy Pydyszewskiej do Kadry Polski PZPNow na obóz przygotowawczy do Mistrzostw Europy Juniorów
– luty 2018 – I Grand Prix Puchar Polski w Drzonkowie – wygrana Ewy Pydyszewskiej i III miejsce Cypriana Cybulskiego
– marzec 2018 – II Grand Prix Puchar Polski w Drzonkowie – wygrana Ewy Pydyszewskiej i VII miejsce Cypriana Cybulskiego
– marzec 2018 – po znakomitych występach w I i II Grand Prix Pucharze Polski Ewa i Cyprian powołani na zgrupowanie Kadry Polski
– kwiecień 2018 – III Grand Prix Puchar Polski w Cetniewie – wygrana Ewy Pydyszewskiej i IV miejsce Cypriana Cybulskiego
– kwiecień 2018 – IV Grand Prix Puchar Polski w Warszawie – czwarta wygrana oraz zwycięstwo w całym cyklu zawodów Ewy Pydyszewskiej i awans do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów. Ponadto V miejsce Cypriana Cybulskiego. Dziewięcioro zawodników UKS5 z kwalifikacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
– maj 2018 – Ewa Pydyszewska mistrzynią Polski w pięcioboju nowoczesnym w formule LaserRun. IV miejsce Cypriana Cybulskiego
– maj 2018 – Puchar Polski w dwuboju i trójboju – II miejsce Cypriana Cybulskiego
– czerwiec 2018 – MISTRZOSTWO EUROPY JUNIORÓW Ewy Pydyszewskiej w sztafecie z Pauliną Myrdą
– lipiec 2018 – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – złoto i srebro Ewy Pydyszewskiej, złoto Cypriana Cybulskiego, złoto Ingi Rucińskiej, III miejsce klubowo na OOM.
– październik 2018 – Olympic Hopes Nadzieje Olimpijskie – srebro i brąz Cypriana Cybulskiego, srebro Ewy Pydyszewskiej na najsilniej obsadzonej międzynarodowej imprezie pięciobojowej
– Mistrzostwa Polski – mistrzostwo Polski Kariny Łysakowskiej, v-ce mistrzostwo Polski Katarzyny Adamczyk, v-ce mistrzostwo Patryka Misztala w kat.12 lat.

Nie sposób wymienić wszystkich naszych reprezentantów, którzy poza w/w medalistami najważniejszych imprez, w szczególny sposób przyczynili się do wysokich miejsc drużynowych czy to UKS Piątki, czy też drużyny Województwa Łódzkiego. Czołowe lokaty zajmowali również: Adriana Rozberg, Patrycja Petera, Julia Klimczak, Karina Łysakowska, Amelia Kaczmarek, Antonina Sulak, Julia Ber, Matylda Kuchcińska, Dagmara Przyrowska, Maja Głogowska, Iga Ciszyk, Natalia Głogowska, Maja Grabowska, Dawid Romanowski, Szymon Iskra, Bartłomiej Piechota, Przemysław Pawlak, Filip Figiel, Franciszek Sztaudynger, Patryk Leśniewski, Paweł Dusiński. Osobne podziękowania należą się wielokrotnemu kierownikowi naszej drużyny – panu Pawłowi Pydyszewskiemu.
Mając takie zaplecze osobowe, jeśli pójdzie ono w parze z zapleczem organizacyjno-finansowym, o kolejne sukcesy możemy być spokojni.

Konstantynów Łódzki Łódzka Federacja Sportu Polski Związek Pięcioboju Nowoczesnego #SportPromuje #pentathlon #pięciobój #uks5 #PiątkaKonstantynów #BoJakNieMyToKto Ewa Pydyszewska Cyprian Cybulski @Paulina Myrda Dawid Romanowski Szymon Iskra Starostwo Powiatowe w Pabianicach

Wyniki do pobrania