Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów

W dniach 14-16.12.2018 zostaną rozegrane Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu juniorów 14, 15, 16letnich. W każdej grupie wiekowej Konstantynów Łódzki będą reprezentować zawodnicy UKS Piątki. Do staru zgłoszonych zostało 11 pływaków: Patrycja Petera, Julia Klimczak, Bartłomiej Piechota, Szymon Iskra w kat. 14 lat w Olsztynie, Maria Liwowska, Adriana Rozberg, Weronika Starniczuk, Patryk Leśniewski, Dawid Romanowski, Bartosz Skóra w kat 15 lat w Ostrowcu Świętokrzyskim, Maria Patora w kat 16 lat w Gorzowie Wielokopolskim. Trzymamy kciuki za podopiecznych trenerów Roberta Żołądka, Roberta Bujnowicza i Tomasza Kotusa
W rozszerzeniu linki do list oraz bezpośredniej transmisji Mistrzostw
I dzień – 5 finałów 3A + 2B
Poranne eliminacje w wykonaiu reprezentantów Konstantynowa Łódzkiego wypadły bardzo pomyślnie. Nasi juniorzy niemalże w 100% poprawiali rekordy życiowe co przłożyło się na awans do finałów Mistrzostw Polski. W finałach A wystartują Weronika Sterniczuk na 400m zmiennym, Dawid Romanowski na 50m dowolnym oraz Bartosz Skóra na 50m klasycznym. W finale B na 50m dowolnym popłyną w kat 15lat Adrianna Rozberg w kat 16lat Maria Patora. Trzymamy kciuki
I dzień finały – Medal Dawida
Znany jako „Roman”, Dawid Romanowski wywalczył brązowy medal w konkurencji 50m dowolnym. W kolejnym finale na 50m klasycznym na VI-tym m-cu ukończył Bartosz Skóra. Weronika Sterniczuk rywalizująca po raz pierwszy w karierze w finale A wywlaczyła X-tą pozycję na 400 zmiennym. Na XII m-cu sklasyfikowana została Maria Patora w kat 16latek, Adriana Rozberg uplasowała się na XIV m-cu na 50m dowolnym w kat 15latek
II dzień – 5 finałów 1A + 4B
W walce o medale zobaczymy Bartosza Skórę na 100 klasycznym. W finałach B zobaczymy Marie Patorę na 50 motylkiem w kat 16lat, Weronikę Sterniczuk na 200m zm i Dawida Romanowskiego na 50m motylem w kat 15lat oraz Szymon Iskrę na 100 klasycznym w kat 14latków Trzymamy Kciuki
II dzień – Finały
W walce o medale startował Bartosz Skóra, który ostatecznie uplasował się tuż za podium na IV m-cu w wyścigu 100 klasycznym. Jego rówieśnicy Weronika Sterniczuk wywalczyła XVII-tą lokatę na 200 zm, a Dawid Romanowski po zwycięstwie w repasażu zajął XVIII miejsce na 50 mot. Maria Patora zajęła XIV m-ce na 50m mot, a najmłodszy finalista Szymon Iskra zajął XVI-tą pozycje w konkurencji 100 klas
III dzień – Medal Romana i 5 finałów
W ostatnim dniu MP 15latków po raz kolejny świetną dyspozycję pokazał Dawid Romanowski, który wywalczył dla Konstantynowa Łódzkiego drugi krążek. W królewskim wyścigu 100m dowolnym zdobył brązowy medal. W finale A na IVej pozycji dopłynął Bartosz Skóra na 200 klas. Bardzo dobrze w finale B spisała się Adriana Rozberg pokonując dystans 100m dowolnym poniżej 1 minuty zajęła XIII m-ce. Na XVI-tych pozycjach uplasowali się Weronika Starniczuk na 200 motylkowym oraz Szymon Iskra na 200 klasycznym