4 medale w I Pucharze Polski

W Pasymiu pomiędzy 1-3.10.2021 rozegrany został się pierwszy Puchar Polski juniorów młodszych w dwuboju i trójboju nowoczesnym w sezonie 2021/2022. Warto wspomnieć, że podczas całego cyklu imprez w Grand Prix Polski, zawodnicy walczą o pkt dające możliwość udziału w najważniejszych zawodach sezonu Olimpiady Młodzieży.

W pierwszym Pucharze Polski juniorów młodszych z r 2007-2010, wystartowało blisko 150 zawodników 15 klubów. Najwyżej sklasyfikowany został Marcel Krata w dwuboju na IV m-cu. W czołowej dziesiątce na X m-cu zawody ukończyli Filip Figiel w trójboju oraz Maria Peiko w dwuboju. W rywalizacji dwubojowej dzieci, UKS Piątka Konstantynów Łódzki wywalczyła 4 medale (0-1-3). Srebro wywalczyła Hanna Sztaudynger w kat 9lat. Brąz zdobyli: Bartłomiej Dudziński w kat 10lat, Maria Kotus w kat 9 lat oraz sztafeta w składzie: Franciszek Sztaudynger, Maja Głogowska, Borys Ziaja, Maria Peiko, Wiktor Iskra, Albert Śmigielski, Oliwier Leśniewski, Katarzyna Płaczek.
Gratulacje dla zawodników UKS Piątka KŁ
w rozszerzeniu WYNIKI

 

Trójbój

Dwubój

Penta day