Miting w Bad Bregzabern

Niewiele czasu na odpoczynek po cyklu Mistrzostw Polski mieli pływacy UKS „Piątka” Konstantynów Łódzki. Już w najbliższy piątek (15 marca) pięcioosobowa grupa zawodników konstantynowskiej „Piątki” wylatuje z warszawskiego Okęcia na zawody do Niemiec, do Bad Bergzabern – kilkutysięcznego miasta przy granicy z Francją. Odbędzie się tam po raz kolejny wielki, międzynarodowy miting o Puchar Komisji Europejskiej, pod patronatem ministra Kurta Becka. Kilkuset zawodników z ok. 30 państw będzie przez dwa dni rywalizować w przyjacielskiej atmosferze. Zawody te to znakomita okazja do zawarcia znajomości, przełamywania barier, poznawania odmiennych kultur. W jednym wyścigu mają okazję spotkać się zawodnicy z Palestyny i Izraela, Kanady i Chin, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Grenlandii. Lista uczestników jest bardzo długa. Wśród nich Milena Karpisz, Martyna Michałowska, Patrycja Rzońca, Anna Nita i Patrycja Romanowska.
Trzymamy kciuki!!

W IV Międzynarodowym Mitingu Pamina, o Puchar Komisji Europejskiej wzięło udział 450 uczestników z 45 klubów z 27 państw z Europy, Ameryki Północnej i Azji. Milena Karpisz, Anna Nita, Patrycja Rzońca, Martyna Michałowska(podopieczne trenera M.Wędrychowicza) i najmłodsza zawodniczka Konstantynowskiej Piątki, Patrycja Romanowska, zdobyły w sumie 12 medali: 2 złote, 7 srebrnych i 3 brązowe. Poziom zawodów był bardzo wysoki. W niektórych wyścigach konkurencja była silniejsza niż, w zakończonych przed tygodniem, rocznikowych mistrzostwach Polski. Jednym z ciekawszych wyników w konstantynowskim zespole był rekord okręgu wywalczony przez Patrycję Romanowską (trener T. Kotus) na 100 m st. grzbietowym – 1:06,61. W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy 7 pozycję, co, biorąc pod uwagę, że rywalizowaliśmy ze znacznie liczniejszymi zespołami, jest dużym osiągnięciem.

Gratulacje!!!

Wyniki w rozszerzeniu
Oficjalna strona zawodów w Bad Bergzabern

Wyniki