IV dzień MP Seniorów i Młodzieżowców

W poniedziałek 30 maja, w czwartym – ostatnim dniu Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu w Szczecinie zawodnicy UKS Piątka Konstantynów Łódzki startowali na trzech dystansach: Milena KARPISZ – 1500 m dow, Jakub KRASKA – 100 m dow, Patrycja ROMANOWSKA – 50 m mot.

Na dystansie 1500 m st. dow. Milena Karpisz wystartowała w najsilniejszej serii wspólnie z dawną klubową rywalką Justyną Burską (dziś AZS UWM Olsztyn). Wygrała Justyna Burska, Milena Karpisz była czwarta wśród seniorek, ale ma brąz wśród młodzieżowców! To jej czwarty medal tych MP.

Patrycja Romanowska i Jakub Kraska znów ustanowili rekordy życiowe.
W rywalizacji na dystansie 50 m st. mot. Patrycja Romanowska wywalczyła w eliminacjach miejsce 30. z wynikiem 29.85 (przed MP w rankingu rekordów życiowych wynik konstantynowianki dawał jej 50. miejsce). Konstantynowianka pobiła o 0.73 dotychczasowy rekord życiowy (30.58). Zawodniczka Piątki osiągnęła wśród rówieśników (ur. 2000) szósty wynik.
W wyścigu na 100 m st. dow. Jakub Kraska był 11. (wygrał finał B). Przed MP w rankingu rekordów życiowych wynik konstantynowianina dawał mu miejsce 23.). Reprezentant Piątki już w eliminacjach pobił dotychczasowy rekord życiowy (52.14) wynikiem 51.46 i to osiągnięcie jeszcze poprawił w finale B (50.99). Do minimum na MEJ na tym dystansie zabrakło konstantynowianinowi tylko 0,01.
W Szczecinie wśród rówieśników (ur. 2000) zawodnik Piątki osiągnął najlepszy wynik!

W finale B na 100 dow startowała Konstantynowianka, wychowanka UKS Piątka Patrycja Rzońca, ostatecznie XII-a

Gratulacje!!!

aut. B.C. 43bis