Medalowy sezon

Za nami kolejny bogaty sezon pływacko-pięciobojowy. Poniżej przedstawiamy przekrój osiągnięć od najstarszych do najmłodszych. Pozycje medalowe i rekordy klubowe. Zapraszam do rozszerzenia czytaj dalej. Miłej lektury:)

Fantastyczny start Antoniny Sulak przyniósł podczas mistrzostw Polski 17-18latków w pływaniu brązowy medal na dystansie 400 zmiennym. Tym samym jest 4 zawodniczką z Kanzasu, która zdobywała medal rangii Mistrzostw Polski w w dwóch konkurencjach Pięciobój Nowoczesny i Pływaniu. Nasi pływacy wywalczyli jeszcze jeden w MP finał A – A.Sulak Vm-ce 200zm. W finałach B płynęły: A. Sulak XI m-ce 200 klas, dwukrotnie Natalia Głogowska (XIII m-ce 200mot i XVII m-ce 100 mot) oraz Maria Peiko XVI-tą pozycja na 50 mot i Maja Głogowska XIX m-ce na 1500m dow. Gratulacje!!!

Świetny wynik osiągnęli również wieloboiści. Wywalczyli brązowy medal w sztafecie trójbojowej podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Autorami sukcesu byli Maria Peiko i Marcel Krata. Ponadto 17 osobowa kadra zdobyła dla Konstantynowa Łódzkiego 64 pkt i zajęła V m-ce w klasyfikacji Klubowej OOM.

Wśród młodszych pierwszy raz w historii UKS Piątka fantastyczny wynik osiągnęli zawodnicy i zawodniczki rocznika 2014. W Drużynowym wieloboju pływackim10latków uplasowali się na IX-ej pozycji spośród 144 sklasyfikowanych zespołów całej Polski, a w naszym województwie zajęliśmy II m-ce. Jest to sukces całej drużyny, w której startowali: Kotus Katarzyna, Ber Lena, Tomecka Hanna, Kolasa Dominika, Koszańska Helena, Stępień Lena, Janiak Zuzanna, Zdanowicz Hanna, Klikar Anita, Bernat Ewa, Arkita Nikola, Walas Hanna, Bujnowicz Wiktoria, Pawlicka Alicja, Łuczak Stanisław, Kukulak Antoni, Burski Franciszek, Krakowski Mikołaj, Kozłowski Oskar, Nowicki Szymon,

Bardzo dobry występ zaliczyli 11 latkowie podczas Drużynowego Wieloboju Pływackiego 11 latków. Spośród 147 zespołów sklasyfikowanych, UKS Piątka w roczniku 2013 uplasowała się na XXIII m-cu, w województwie łódzkim WYGRALIŚMY:). W skład ekipy z Kanzasu wchodzili: Markiewicz Wiktoria, Nowak Jagoda, Marciniak Inga, Majcherska Bianka, Kawka Kaja, Bancewicz Boguta Natan, Szychowicz Tymon, Kijok Paweł, Smyka Kacper, Cybulski Paweł, Plewiński Bartosz, Łaski Kryspin, Filipiak Aleksander, Pajszczyk Miłosz

Nie mniej znaczący sukces odnieśli nasi 12 i 13latkowie w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików. W Polsce zajęliśmy XXIII-ą lokatę spośród 174 sklasyfikowanych, a w województwie dopłynęliśmy na III m-cu. Wśród 13latków reprezentowali Konstantynów Łódzki Ambroż Maja, Luniak Antonina, Machałowska Natalia, Adamczewska Alicja, Luniak Helena, Butrym Oliwia, Łuczak Gabriela, Kolasa Barbara, Sewiło Karolina, Jóźwiak Mikołaj, Dudziński Bartłomiej, Grabowski Piotr, Nowak Nikodem. Dla 12latków punktowali: Kotus Maria, Głowacka Anna, Grudzińska Laura, Szymańska Małgorzata, Butrym Hanna, Ciszyk Milena, Koszańska Apolonia, Bujnowicz Zofia, Bujnowicz Maria, Głowacki Wojciech, Tomczyk Patryk, Kwaśniak Maciej, Mroczek Ksawery, Owczarek Oskar, Bukowski Antoni Krajewski Jan, Kurta Wojciech, Lewandowski Norbert

Do uzupełnienia sukcesów brakuje rozstrzygnięć z MMM w dwuboju oraz Zimowych Mistrzostw Polski w pływaniu i wieloboju

W tabeli rekordów klubowych też zaszło sporo zmian. Sprawdźcie:)