Osiągnięcia na skalę kraju

Cykl zimowych mistrzostw Polski dla zawodników Piątki zakończył się sukcesem. Podopieczni trenerów Mariusza Wędrychowicza i Roberta Bujnowicza wywalczyli sześć BRĄZOWYCH MEDALI. Każdy rocznik reprezentujący Konstantynów wywalczył finał A, czyli najlepszą ósemkę w Polsce. Osiągnięciem jakim mogą pochwalić się zawodnicy jest trzykrotnie lepszy w porównaniu do poprzednich Mistrzostw, gdzie wywalczyliśmy dwa brązowe medale.
Największą sensacją naszej ekipy była Justyna Burska, dwukrotna brązowa medalistka na 200 i 800 dowolnym. Wywalczyła również 4 lokatę na 400 dowolnym w świetnym czasie. Zajęła X pozycję wśród najlepszych zawodniczek Mistrzostw, w których brało udział blisko 440 pływaków. Należy nadmienić, że wyniki jakie uzyskała Justyna nawet w wyższych rocznikach pozwoliłyby wywalczyć „pudło” na Mistrzostwach.
W Zamościu bardzo skutecznie walczyli 14-letni zawodnicy UKS „Piątka”. Gabriela Bakies zdobyła dwa medale, brąz na 100 motylkowym i brąz na 200zmiennym. Pływała także w finale 400 zmiennym zajmując V m-ce. Michalina Zbrojewska zdobyła swój pierwszy medal w karierze, brąz na 200 klasycznym. Pływała także w finale 400m stylem zmiennym zajmując VI miejsce. „Gabi” i „Miśka”, wraz ze swoimi koleżankami, Pauliną Bednarek i Martyną Jasiak zajęły IX miejsce w sztafecie 4 x 100 zmiennym. W klasyfikacji medalowej na 108 biorących udział w Mistrzostwach klubów nasz mały zespół zajął 24 miejsce. Dodam jeszcze, że startowało ponad 450 zawodników. Wielkie gratulacje dla dziewczyn! Odnotowaliśmy kolejny znaczący postęp. Gratulacje i podziękowania, także dla organizatorów imprezy. Wywiązali się ze swojego trudnego zadania znakomicie.
W Puławach Dawid Szewdzki osiągnął po raz kolejny brąz na 400 zmiennym broniąc trzeciego miejsca z letnich Mistrzostw. Nasz reprezentant bardzo dzielnie walczył w stylu klasycznym zajmując ostatecznie IV lokatę. W konkurencji 100 zmiennym Dawid wywalczył V m-ce. We wszystkich startach osiągnął nowe rekordy życiowe, jednocześnie będąc najlepszym zawodnikiem, wśród mężczyzn, reprezentującym województwo łódzkie.
W Ostrowcu rozegrano ZMPol 13-latków. I tam pływali nasi zawodnicy, a dokładnie dwie dziewczynki, Ewelina Nowak i Natalka Stępień. One, także wracają zadowolone. Ewelina pływała w finale 200 m st grzbietowym w którym zajęła VI miejsce. „Życiówka” o ponad 5 sekund zadowala nawet jej trenerów:) Natalka pływała w B finale na 800 dowolnym. Zajęła XVI miejsce w Polsce. A tak niedawno uważaliśmy za wielki sukces zajęcie czołowych pozycji w województwie. Teraz już cieszymy się osiągnięciami na skalę kraju. Zdjęcia wszystkich medalistów w rozszerzeniu