Z WOPRem Bezpieczniej

Duży sukces odnieśli pływacy UKS Piątka, uczniowie Gimnazjum nr1. z Konstantynowa Łódzkiego. W finale wojewódzkim konkursu z WOPR-em Bezpieczniej w klasyfikacji szkolnej zajęli II-ą lokatę. Głównym celem konkursu jest upowszechnianie zasad bezpiecznego poruszania się i przebywania nad wodą oraz poznanie procedur ratowniczych obowiązujących w stanach zagrożenia życia lub zdrowia. Zawodnicy walczyli o punkty w konkurencjach: udzielania pomocy osobom poszkodowanym, wiązaniu węzłów żeglarskich, rzucaniu do celu rzutką rękawową, biegu slalomowym z bojką SP. Na pływalni odbyły się wyścigi pływackie. Pierwszy wyścig na dystansie 75 metrów połączony z wydobyciem na powierzchnię i holowaniem manekina. W drugim wyścigu należało przepłynąć dystans, dla SP 50 m a dla Gim. 100 m, z pokonaniem przeszkody.
W klasyfikacji indywidualnej świetnie zaprezentowały się Aleksandra Cichecka zajmując III m-ce oraz Justyna Burska zajmując IV m-ce. Kolejnym sukcesem Gimnazjum nr1 jest udział, aż siedmioro uczniów naszej szkoły w ścisłym finale, do którego awans wywalczyła sobie najlepsza dwudziestka rundy eliminacyjnej. W finałowej fazie konkursu nasi uczniowie plasowali odpowiednio na miejscach:

  • III m-ce Aleksandra Cichecka
  • IV m-ce Justyna Burska
  • XII m-ce Marcin Derfla
  • XIII m-ce Gontarek Dominika
  • XV m-ce Zbrojewska Michalina
  • XVI m-ce Marciniak Paula
  • XVIIm-ce Klaudia Rzońca

W tym samym konkursie startowali zawodnicy UKS Piątka uczniowie SP 5 z Konstantynowa Łódzkiego. Drużynowo zajęli III-ą lokatę w składzie Damian Cąbrzyński, Stępień Natalia, Nowak Ewelina. Damian Cąbrzyński wywalczył również brązowy medal w konkursie indywidualnym. Warto wspomnieć, że Damian w konkursie finałowym zastąpił jednego z uczestników jako pierwszy z listy rezerwowej. Świetny występ pozwolił mu przesunąć się od 20 miejsc w górę tabeli. Bardzo dobrze zaprezentowała się również Natalia Stępień plasując się na V m-ce. Ewelina Nowak sklasyfikowana została na XVIII-ej pozycji. Gratulacje dla zawodników oraz podziękowania dla p.Alicji Rychlik (pielęgniarki SP 5) trener Anny Pogckiej (nauczyciel SP 5) trenera Tomasza Kotusa (nauczyciela Gim 1) za przygotowanie młodzieży do finału.
Link do klasyfikacji w rozszerzeniuWyniki drużynowe i indywidualne