Fantastyczne lato Piątki

Letnie Mistrzostwa Polski zapiszą się na kartach historii UKS Piątki Konstantynów. W 90%-ach zawodnicy ustanawiają nowe rekordy życiowe, które przekładają się na sukcesy indywidualne. Największy z nich osiąga zdobywczyni trzech medali Gabriela Bakies(zdj. 1od lewej). Złoty medal na 200 motylkiem Gabi, jest pierwszym w pływackich startach na Mistrzostwach Polski reprezentantów Piątki Konstantynów. Wynik podopiecznej trenera Mariusza Wędrychowicza to nowy rekord naszego klubu. Gabi dołożyła jeszcze dwa brązowe medale na 100 motylkiem oraz 400 zmiennym, plasując się tym samym na XIV-tej pozycji w klasyfikacji multimedalistów, spośród 414 zawodników biorących udział w MP. Równie fantastyczne zaprezentowała się jej koleżanka z rocznika, Michalina Zbrojewska(zdj.1od prawej). Popularna Miśka zdobyła pierwszy srebrny medal dla Konstantynowa. Do srebrnego krążka na 200 klasycznym dołożyła finały A w każdym swoim starcie. Kolejną medalistką UKS-u Piątki jest Justyna Burska(zdj.2od lewej). W roczniku 95 Justyna to uznana siła stylu dowolnego w Polsce. Na letnich MP potwierdziła przynależność do czołówki zdobywając dwa medale, srebrny na 400 dowolnym oraz brązowy na 800 dowolnym. Warto dodać, że będąc jedną z młodszych zawodniczek na Mistrzostwach Polski seniorów uplasowała się w finale B na XVI-tej pozycji. Wszystkie dziewczęta są wychowankami trenera Roberta Bujnowicza obecnie podopieczne trenera Mariusza Wędrychowicza. W strefie medalowej znalazła się również podopieczna trener Anny Pogockiej. Martyna Michałowska zdobyła srebrny medal w wyścigu 200m klasycznym na Międzywojewódzkich Zawodach Dzieci 10-11letnich.
Historyczny bilans medalowy 1-3-3 to nie jedyny sukcesy Piątki na rocznikowych Mistrzostwach Polski. Pozostali reprezentanci powiatu pabianickiego spisali się również bardzo dobrze. Poniżej finaliści A i B:

  • Ania Dawidowicz VIII m-ce 400 zmiennym na MP seniorów
  • Justyna Burska IV m-ce 200 dowolnym MP15 oraz XVI m-ce na 800 dowolnym MP seniorów
  • Gabriela Bakies IV m-ce na 200 zmiennym MP 14latków
  • Michalina Zbrojewska V m-ce 800 dowolnym, VII m-ce 400 zmiennym, VIII m-ce 100 klasycznym MP 14ltków
  • Dawid Szwedzki VI m-ce 400 zmiennym, VIII m-ce 100 klasycznym oraz XIV m-ce 100 grzbietowym MP 16 oraz XIV m-ce na 400 zmiennym
  • Sztafeta dziewcząt VI m-ce 4×100 zmiennym: Bednarek Paulina, Gabriela Bakies, Zbrojewska Michalina, Jasiak Martyna MP 14
  • Bednarek Paulina XIII m-ce 200 grzbietowym oraz XIV m-ce 100 grzbietowym MP14
  • Nowak Ewelina XII m-ce 100 grzbietem oraz XV m-ce 200 grzbietem MP13
  • Miernik Emil XV m-ce 400 zmiennym MP17-18latków

Gratulacje !!!
Uaktualniono rekordy klubowe- zapraszam
Oficjalne zestawienie 10-11latków Korespondencyjnych Zawodów Dzieci z 30-31ego maja – link w rozszerzeniu
W rozszerzeniu relacja z MP 17-18latków

Oficjalne zestawienie 10-11latków Korespondencyjnych Zawodów Dzieci z 30-31ego maja (Linki u dołu strony)
Wyniki
Ania – 400zmiennym 50 grzbietem 200 zmiennym 100 grzbietem
Emil – 400zmiennym 200 zmiennym 100 grzbietem
Od piątku 22 lipca w Drzonkowie rywalizują 17-18latkowie. Wśród nich są podopieczni trenera Mariusza Wędrychowicza Ania Dawidowicz oraz Emil Miernik
Niestety pierwszego dnia u Ani stwierdzono zapalenie oskrzeli i na tym zakończyła swój udział w zawodach. Emil uplasował się na XV m-cu na 400 zmiennym oraz XXIV m-cu na 200 zmiennym