9 medali z Mistrzostw Polski 14 i 15latków

Od mocnego uderzenia rozpoczeliśmy rywalizację na rocznikowych Mistrzostwach Polski w pływaniu. Podopieczni trenera Mariusza Wędrychowicza z rocznika 97 wywalczyli 6 medali 4-2-0. Trzy złote wywalczyła Milena Karpisz na 400 zmiennym, 400 i 800 dowolnym. Milena została uznana za najlepszą zawodniczkę Mistrzostw w Gorzowie. Sukces ten zawdzięcza wynikowi na 400m dowolnym (702pkt wielobojowe). Żadna z 14letnich zawodniczek nie osiągnęła tak wartościowego rezultatu. Michał Pierzyński jedyny chłopak w reprezentacji Konstantynowa wywalczył złoto na dystansie 100 klasycznym oraz dwa srebrne medale na 200 klasycznym i 100 zmiennym. Nita Anna w każdym swoim starcie poprawiała rekordy życiowe po kilka, a nawet kilkanaście sekund. Pozwoliło jej to na rywalizację wśród najlepszych kraulistek z rocznika. Ostatecznie pływała trzykrotnie w finale A. Zajęła IV, V i VI m-ce odpowiednio na 800m, 400m i 200m dowolnym. Kolejne 3 medale dołożył dziewczęta z rocznika 96. Na Mistrzostwach Polski 15latków w Ciechanowie dwa medale wywalczyła Bakies Gabriela. Srebro na 400 zmiennym oraz brąz na 100 motylkowym. W konkurencji 200 motylkowym do medalu zabrakło dwie setne sekundy, ostatecznie zajęła IV m-ce. Jej koleżanka klubowa Michalina Zbrojewska już przyzwyczaiła nas do osiągnięć medalowych na swoim koronnym dystansie. Na 200m klasycznym wywalczyła brązowy krążek. Popularna Miśka pływała jeszcze dwukrotnie w finale na 400m zmiennym i 800 dowolnym zajmując w nich V m-ca. W mistrzostwach brały udział jeszcze Paulina Bednarek, Martyna Jasiak oraz Natalia Stępień, którym nie można było odmówić ambicji w żadnym starcie. Pływając na poziomie rekordów życiowych uplasowały się w drugiej i trzeciej dziesiątce. Najbardziej cieszy fakt, że wiele młodzieży korzystając z systemu szkoleniowego Piątki Konstantynów (trenerem koordynatorem jest Mariusz Wędrychowicz), czerpie wiele radości z tego co robią. Sukces idzie w parze ze zdrowym stylem życia.
W rozszerzeniu wyniki z mistrzostw reprezentantów Piątki. Dodatkowo polecam link do strony trenera Wędrychowicza oraz wiadomości 43bis, które codziennie zamieszczą krótką relację z Mistrzostw
Dwie Galerie z MP14latków aut N.Stępień&TKWiadomości trenera Wędrychowicza
Wyniki 14latków
Wyniki 15latków
Relacja w 43bis
Galeria aut.Stępień&TK
3 blok mp Galeria aut.Stępień&TK

Rozpoczynamy rywalizację na głównych zawodach zimowego okresu. Mistrzostwa Polski dla 14latków odbywają się w Gorzowie Wielkopolskim, 15-latkowie pojechali do Ciechanowa. W młodszej grupie Piątkę reprezentować będą Karpisz Milena, Nita Anna, Stępień Natalia, Michał Pierzyński. W składzie 15latków znalazły się Gabriela Bakies, Zbrojewska Michalina, Jasiak Martyna, Bednarek Paulina. Wszystkie reprezentantki Konstantynowa trenują w grupie centralnej pod okiem trenera Mariusza Wędrychowicza. Drugi Dzień Drugie ZłotoPierwszy dzień przyniósł sześć szans medalowych. Zawodniczki Piątki wykorzystały trzy. Milena Karpisz zdobyła tytuł Mistrzyni Polski na 400 zmiennym. Dwa krążki dołożyła Gabriela Bakies srebro na 400 zmiennym oraz brąz na 100 motylkowym. Tuż za podium uplasował się Michał IV m-ce 200 dowolnym. Michalina zajęła V m-ce 400 zmiennym. Anna Nita wywalczyła VI m-ce 200 dowolnym.
W drugim dniu mistrzostw również wywalczyliśmy całą paletę medali. Złoto po raz drugi dla Mileny Karpisz za 400 dowolnym. Srebro przypadło Michałowi Pierzyńskiemu na 200 klasycznym. Brąz zdobyła Michalina Zbrojewska na 200 klasycznym. Zaciętą rywalizację o podium do ostatnich centymetrów wyścigu, stoczyły Anna Nita 400 dowolnym i Bakies Gabrysia na 200 zmiennym. W obu przypadkach dziewczętom zabrakło setny sekundy do krążka. Ostatecznie uplasowały się na V-tych miejscach
W rozszerzeniu dystanse reprezentantów Piątki oraz wyniki bezpośrednio z mistrzostw Dodatkowo polecam link do wiadomości 43bis, które codziennie zamieszczą krótką relację z Mistrzostw