Z WOPR-em bezpieczniej

Uczniowie z Konstantynowa Łódzkiego, SP5 oraz Gimnazjum nr1, brali udział w Wojewódzkim Konkursie Z WOPR-em Bezpieczniej. Uczestnictwo w Konkursie daje młodym ludziom możliwość nauczenia się a następnie zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności mających wpływ na bezpieczeństwo. Edukacyjno-wychowawczy cel konkursu zakłada, że jego uczestnicy nie dopuszczą swoimi poczynaniami do powstania niebezpieczeństwa. Będą też dawać właściwy przykład innym. Na widok osób potrzebujących pomocy nie pozostaną obojętni. Znając odpowiednie procedury podejmą właściwe działania, stosownie do swoich sił i możliwości udzielając niezbędnej pomocy.
W tym roku do konkursu zgłoszonych zostało blisko 180 uczestników z ponad 40 szkół. Eliminacje polegające na rozwiązaniu testu składającego się z 50 pytań oraz przepłynięciu 50m technikami ratowniczymi trwały w sumie 5 godzin. Do finału kwalifikuje się po 20 osób ze szkół podstawowych i gimnazjów. Z niecierpliwością czekamy na wyniki reprezentantów konstantynowskich szkół, którzy przygotowywani byli przez Bartka Owczarka oraz Tomasza Kotusa. Warto wspomnieć, że 90% składu personalnego na zawody stanowili obecni lub byli zawodnicy Piątki Konstantynów, a całą radość bycia ratownikiem zaszczepił w młodzieży trener Mariusz Wędrychowicz. Wspólnie z trenerem Robertem Bujnowiczem i instruktorem ratownictwa p.Ryszardem Trockim zorganizowali kurs na młodszego ratownika w zeszłym roku.
Znamy już wyniki. Dużym sukcesem zakończyły się eliminacje. Z gimnazjum do finału (przyp. 20osób) awansowało, aż ośmioro naszych uczniów, Aleksandra Cichecka, Derfla Marcin, Adrianowski Kamil, Gruszczyńska Marta, Gontarek Dominika, Marciniak Klaudia, Tosik Jakub, Koziak Piotr. Z podstawówki do finału awansowały Rzońca Patrycja, Michałowska Martyna, Twardowska Agata. Finał konkursu odbędzie się 18ego maja. Od poniedziałku ruszamy z przygotowaniami. Gratulacje!!!
W rozszerzeniu link do wyników oraz regulamin KonkursuLink do wyników
Regulamin Konkursu