Mistrzostwa Polski 14latków

W Dębicy bardzo pomyślnie zakończyły się zmagania na Mistrzostwach Polski zawodników UKS Piątki Konstantynów z rocznika 97. Podopieczni trenera Mariusza Wędrychowicza zdobyli sześć medali 3-2-1. Mistrzowską passę z zimy podtrzymała Milena Karpisz, dominując na długich dystansach kraulowych. Nie znalazła sobie równych na 200, 400 i 800m dowolnym. Sukcesem Mileny jest również uzyskanie drugiego najwartościowszego wyniku Mistrzostw 14latków. Jej koleżanka klubowa Nita Anna zdobyła swój pierwszy medal dla Konstantynowa Łódzkiego, srebro na 800 dowolnym. Pływała również w finałach A, kończąc ostatecznie na IV m-cu na 400 i VI m-cu na 200m dowolnym. Michał Pierzyński zdobył dwa krążki srebro na 100 klasycznym oraz brąz na 50 klasykiem. W finałach A uplasował się dwukrotnie na V m-cu na 200 dowolnym i 200 zmiennym. Świetnie spisała się sztafeta kraulowa dziewcząt, zajmując ostatecznie IV m-ce w konkurencji 4×200 dowolnym. Dziewczęta płynęły w składzie Milena Karpisz, Ania Nita, Natalia Stępień, Aleksandra Turajczyk. W tym samym zestawieniu dziewczęta zajęły IX m-cu w sztafecie 4×100 zmiennym. Aleksandra Turajczyk dzielnie walczyła w finałach B Mistrzostw. Ostatecznie zajmując X m-ce 100 dowolnym i XVI m-ce 50 dowolnym. GRATULACJE!!!
Widoczne na zdjęciu Ania i Milena jeszcze nie zakończyły sezonu letniego. W dniach 24 – 29 lipca startować będą w Olimpijskim festiwalu Młodzieży Europy w Trabzon (Turcja), największej europejskiej imprezie sportowej dla tej kategorii wiekowej. Trzymamy kciuki.