Mistrzostwa Polski Seniorów

Grupa centralna fantastycznie startowała w Głównych Mistrzostwach Polski. Były to mistrzostwa wyjątkowe, ponieważ według zasad PZP, była to ostatnia szansa na zdobycie kwalifikacji olimpijskiej. W Olsztynie mogliśmy zobaczyć takie sławy jak mistrz świata z Melbourne Przemysław Stańczyk, mistrz świata z Montrealu Paweł Korzeniowski, wicemistrz świata z Szanghaju Konrad Czerniak, mistrzowie Europy Sławomir Kuczko, Radek Kawęcki, Aleksandra Urbańczyk i wielu innych wybitnych sportowców. Startowała także najbardziej utytułowana polska pływaczka Otylia Jędrzejczak. W tym gronie rywalizację podjęli młodzi zawodnicy z Konstantynowa Michalina Zbrojewska, Justyna Burska, Gabriela Bakies, Milena Karpisz, Aleksandra Turajczyk, Anna Nita, Dawid Szewdzki i Michał Pierzyński. Wszyscy ustanowili rekordy życiowe oraz wielokrotnie kwalifikowali się do finałów. Historyczny sukces na skalę Gminy, zdobywając pierwsze dla Konstantynowa seniorskie medale, odnieśli Justyna Burska dwurotnie zajmując IIIm-ce na 800 i 1500 dowolnym oraz Dawid Szwedzki również zdobywca brązowego medalu na 400 zmiennym. Oboje zdobyli klasę sportową mistrzowską, wchodząc tym samym do elitarnego grona. Dawid znakomitym wynikiem wywalczył prawo startu na Mistrzostwach Europy Juniorów w Antwerpii. Oprócz Justyny i Dawida w finałach A pływali Anna Nita i Michalina Zbrojewska, w finałach B Gabriela Bakies i Miclena Karpisz. Sztafeta dziewcząt zajęła VIII-ą lokatę na 4x100zm w składzie Anna Nita, Michalina Zbrojewska, Gabriela Bakies, Justyna Burska.
Relacja trenera Mariusza Wędrychowicza zdjęcia z imprezy w rozszerzeniuzdjęcia aut M Wędrychowicz