33 medale Mistrzostw Polski w 2011/12!!!

W ślad za młodszymi kolegami z grupy centralnej, fantastycznie podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży spisali się Justyna Burska i Dawid Szwedzki. W czasie Mistrzostw Polski 17-18latków rozgrywanych w ramach OOM, oboje wywalczyli po trzy medale, dwa złote i jeden srebrny. Justyna wywalczyła tytuł mistrzyni Polski na dystansach 200m i 400m kraulem, druga dopłynęła na 800m dowolnym. Dawid został mistrzem Polski w stylu klasycznym w konkurencji 100m i 200m oraz II m-ce zajął na 400m zmiennym.

Sezon 2011/2012 zakończył się bardzo udanie dla grupy centralnej. Po raz pierwszy zostały zdobyte medale Mistrzostw Polski Seniorów. Dwukrotnie na III m-cu podium uplasowała się Justyna Burska i raz Dawid Szewdzki. Podopieczni trenera Mariusza Wędrychowicza wywalczyli dla Piątki Konstantynów podczas rocznikowych Letnich Mistrzostw Polski 16 medali 11-3-2, podczas Zimowym MP 14 medali 4-5-5. Suma krążków wywalczonych dla Piątki w sezonie 2011/12, przedstawia się imponująco 33 medale. Złotymi medalisami zostali Milena Karpisz, Michał Pierzyński, Michalina Zbrojewska, Justyna Burska, Dawid Szwedzki. Srebrne krążki zdobyli Michał, Justyna i Dawid. Brąz wywalczyły Anna Nita i Michalina. Dawid Szwedzki jest czwartym zawodnikiem Piątki Konstantynów, który reprezentował Polskę na zawodach rangii europejskiej. Mistrzostwa Europy Juniorów zakończył na X-tym i XI-tym m-cu. Do sukcesów należy dołączyć bardzo dobre rezultaty osiągane przez rocznik 2000. W Ogólnopolskiej rywalizacji drużynowej, spośród 173 ekip ostatecznie uplsowali się po dwóch rundach na XIej pozycji. Patrycja Romanowska, Jakub Kraska, Kamil Piotrowicz indywidualnie plasowali się kilkakrotnie w pierwszej dziesiątce wszystkich piątoklasistów, a wraz z Robertem Cierpikowski i Julią Sznej tworzą sztafete, najlepszą w województwie. Wysokim miejscem w Ogólnopolskiej klasyfikacji drużynowej mogą pochwalić się dziewczęta z rocznika 2002. Uplasowały się na VII m-cu. Podpieczni trenera Roberta Bujnowicza z rocznika 2003 w wojewódzkiej klasyfikacji klubowej zajęli II-ą lokatę spośród 16zespołów województwa. Do wszystkich osiągnięć należy doliczyć olbrzymią ilość medali w zawodach rangii Ogólnopolskiej i wojewódzkiej.

GRATULACJE za fantastyczny sezon 2011/2012

W rozszerzeniu WYNIKI oraz link do strony M.Wędrychowicza-wkrótce zdjęcia z imprez

WYNIKI

ARTSWIM

Justyna 200, 400, 800 dow

Dawid 400 zm 100, 200 klas