Olimpiada Młodzieży w Pływaniu

W nabliższy weekend do rywalizacji przystępują 17 i 18 latkowie w pływaniu. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży odbędzie się wyjątkowo w Drzonkowie. Niestety w województwie łódzkim nie znajduje się pływalnia o olimpijskich wymiarach. Nasze apetyty rozbudzają Justyna Burska i Michalina Zbrojewska rozstawione z pierwszymi czasami na koronnych dystansach. Trzecią reprezentantką Piątki jest Gabriela Bakies, która również plasuje się w ścisłej czołówce. Trzymamy kciuki za podopieczne trenera Mariusza Wędrychowicza

I dzień – pierwsze medale

Justyna Burska zwyciężyła w finale 200m dowolnym. Złoty medal okrasiła fantastyczną walką do ostatniego centymetra. Wygrała o jedną setną. Bardzo dobrze w finale 400 zm spisała się Michalina Zbrojewska. Zdobyła III m-ce czyli brązowy medal. W finale A startowała również trzecia podopieczna trenera Wędrychowicza. Gabriela Bakies uplasowała się na VIII-ym m-cu

II dzień – kolejne medale

Justyna Burska mistrzynią kraju na 400 dowolnym. Michalina Zbrojewska wicemistrzynią na 200 klas. Na VIII-ym m-cu wyścig na 200 zmiennym ukończyła Gabriela Bakies. Gratulacje!!!

III dzień – trzecie mistrzostwo dla JUSTYNY

Po poł‚udniu w niedzielę™, 21 lipca w Drzonkowie w zawodach XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w pł‚ywaniu rozegrano finał‚y ostatnich konkurencji. Trzy reprezentantki woj. łódzkiego – zawodniczki UKS PIĄ„TKA Konstantynów Łódzki wystartował‚y w trzech konkurencjach znów odnotowujac sukcesy. Justyna Burska zdobył‚a swój trzeci zł‚oty medal na dystansie 800 m st. dow., Gabriela Bakies na dystansie 200 m mot. wywalczyła 6 pozycję™, a Michalina Zbrojewska – 8 na dystansie 100 m klas. Łą…cznie konstantynowianki zdobyły dla woj. łódzkiego 5 medali (3-1-1).

W klasyfikacji medalowej UKS Piątka zajęła bardzo wysoką IV-tą lokatę, a najlepszą zawodniczką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży została Justyna Burska, za wyniki uzyskany na 400 dowolnym złamała jako jedyna sposród dziewcząt barierę ośmiuset punktów.

Gratulacje!!!

W rozszerzeniu Wyniki i listy startowe

LINK