Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców

W czwartek rozpoczyna się najważniejsza impreza pływacka w Polsce. W Szczecinie zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców. Udział do zawodów zgłosiło ponad 600 osób z 125 klubów. O miano Mistrza Polski rywalizować będą obecnie najlepsi krajowi pływacy Konrad Czerniak, Paweł Korzeniowski, Kawęcki Radosław, a wśród pływaczek Aleksandra Urbańczyk, Anna Dowgiert, Justyna Burska. Dodatkowym smaczkiem Mistrzostw oprócz tytułu krajowego czempionatu będzie możliwość wywalczenia minimum na Mistrzostwa Świata w Kazaniu, na Uniwersjadę i Mistrzostwa Europy Juniorów. Oprócz Justyny UKS Piątkę Konstantynów Łódzki reprezentować będą Michalina Zbrojewska, Milena Karpisz oraz juniorzy Patrycja Romanowska i Jakub Kraska.

Zachęcam do kibicowania młodszych adeptów pływania. Okazja będzie nie lada, ponieważ sesje finałowe z piątku, soboty i niedzieli pokaże TVP Sport pomiędzy 17.00-19.00
W rozszerzeniu WYNIKI i listy oraz SKARB KIBICA
I dzień – ZŁOTY MEDAL JUSTYNY i BRĄZ MILENY
Fantastyczne otwarcie Mistrzostw Polski. Nasz duet na podium 800m dowolnym. Justyna Burska został Mistrzynią Polski i z czasem 8;40,73 uzyskała minimum na Uniwersjadę w Gwangju. Milena Karpisz po bardzo dobrym finiszu zajęła III m-ce ustępując zaledwie 0,08 drugiej na mecie Manueli Wikieł. W pierwszym starcie w karierze na MP Seniorów Jakub Kraska zajał XV m-ce na 200 grzb, jego rówieśniczka Patrycja Romanowska zająła XXXVI m-ce w tej samej konkurencji.
II dzień – DRUGI ZŁOTY MEDAL JUSTYNY
Sen trwa. Królową kraula poznaje się nie po tym jak zaczyna ale jak kończy. Drugi fantastyczny wyścig Justyny Burskiej. Po 50 była dziewiąta, po 100 szósta, po 150 trzecia, po 200 PIERWSZA. Taktycznie perfekt rozegrany wyścig. Brawo dla Mistrzyni POLSKI Justyny Burskiej. Koleżnkom klubowym również nie zabrakło wiary we własne siły. Z dobrymi rezultatami kończyły na VIII-ym i IX m-cu odpowiednio Milena Karpisz na 200 dow i Michalina Zbrojewska na 400zm. Bardzo dobrze spisał się Jakub Kraska ostatecznie XX-ty na 100 grzb ale z bardzo dobrym czasem, zabrakło mu jedynie 0,6 do rekordu Polski 15latków. Patrycja Romanowska uplasowała się na XXIX m-cu w tej samej konkurencji.
III dzień – TRZECIE ZŁOTO JUSTYNY
Królowa jest tylko jedna. Trzeci dzień, trzeci start, trzykrotna już Mistrzyni Polski nie zostawia złudzeń rywalkom. Dziś zwyciężyła na 400 dow i tylko o,12 zabrakło do pełni szczęścia czyli Minimum na Mistrzostwa Świata w Kazaniu. Zaledwie 0,12 setnych zabrakło Milenie Karpisz do podium na 400 dow. Uplasowała się na bardzo wysokim IV m-cu. Trzeciego dnia w trzecim starcie bardzo dobrze pływał Jakub Kraska. Na 50 grzb uzyskał XIII-ty czas i zabrakło mu jedynie 0,14 setnych sekundy do Rekordu Polski. Bardzo dobrze pływała dziś Michalina Zbrojewska ostatecznie zająła IX m-ce na 200 klas i XIII m-ce na 200zm. Na zakończenie przygody z Mistrzostwami Seniorów finał wywalczyła Patrycja Romanowska, ostatecznie XX-ta na 50 grzb. Tym samym każdy reprezentant Konstantynowa rywalizował w finale seniorskim. Gratulacje!!!
IV dzień – CZWARTE ZŁOTO JUSTYNY
Szósty ostatni start potęguje zmęczenie na Mistrzostwach, a jest nim najdłuższy dystans 1500m dowolnym. Mimo to, Justyna w czwartym finałowym pojedynku udowodniła, kto jest najlepszą karulistką na dystansie w Polsce i sięga po kolejny TYTUŁ MISTRZYNI POLSKI. W popołudniowym biegu na półtora kilometra nie zabrakło Mileny Karpisz ostarecznie uplasowała się na V-tym miejscu. W niedzielnych finałach na XV-tej pozycji ukończyła Michalina Zbrojewska
Gratulajce!!!
Dziękuję za pomoc i opiekę na zawodach Państwu Kraska, Romanowskim i Zbrojewskim
Zdjęcie aut.Agnieszki Wilczek

Skrót do wyników MP