Podsumowanie Mistrzostw Polski Seniorów

W niedzielę 31 maja w Szczecinie zakończyły się Główne Mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców w pływaniu. Podczas najważniejszej imprezy reprezentantka UKS Piątka Konstantynów Łódzki Justyna Burska wywalczyła kwalifikacje na Uniwersjadę w Gwangju (Korea) 04-14.07.2015. To największy sukces Naszego UKS-u. Oprócz kwalifikacji zdobyła w kategorii seniorów 4 złote krażki co w klasyfikacji klubowej wraz z medalem Mileny Karpisz (1 brąz) dało konstantynowianom w kat. seniorów piąte miejsce w Polsce i pierwsze w woj. łódzkim! Jak ciężkie jest życie sportowca niech świadczy fakt, że nawet nie zdąrzyła nacieszyć ogromnym sukcesem z krajowego podwórka, a już w najbliższy weekend rozpoczyna przygotowania do Uniwersjady czterotygodniowym obozem w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Fantastyczne wyniki Justyny Burskiej pozwoliły poprawić rekordy okręgu łódzkiego na wszystkich dystansach pływanych podczas Mistrzostw czyli od dziś wynoszą one na 200 dow 2;01,65 na 400 dow 4;12,59 na 800dow 8;40,73 na 1500dow 16;35,83. Milena Karpisz wywalczyła brązowy medal na 800 dow , zajęła IV m-ce na 400 dow, V m-ce na 1500 dow oraz IX m-ce na 200 dow. Michalina Zbrojewska zajęła dwukrotnie IX m-ce w finale na 200 klas i 400 zm. Nowymi rekordami okręgu 15latków pochwalic się może Jakub Kraska na 50 grzb 00;27,10, 100 grzb 00;59,08, 200grzb 2;09,78. Uzyskane wyniki pozwoliły zająć miejsca w finałach B, odpowiednio klasyfikowały Kubę na XIII-tym m-cu, XX-tym m-cu, XV-tym m-cu. Pierwszy w karierze seniorski finał B zdobyła Patryja Romanowska XX-ta na 50 grzb