Rekordowy sezon Piątki

Niewątpliwie możliwość pochwalenia się zdobyczą 35medali Mistrzostw Polski (seniorskich, młodzieżowych i rocznikowych) oraz ponad 200 krążkami zawodów ogólnopolskich i okręgowych jest nietuzinkowym osiągnięciem. Zdecydowanie jednak podsumowanie rekordowego sezonu należy rozpocząć od wyników Justyny Burskiej na Uniwersjadzie. Sam fakt kwalifikacji na światowy championat studentów, a ponadto V miejsce na 400m i VII m-ce na 800m dowolnym to największy sukces klubu Piątka Konstantynów Łódzki. To najwyższe rangą zawody, na które powołanie dostała reprezentantka Konstantynowa Łódzkiego. Rekordowy dorobek medalowy to dzieło trójki zawodników. 18 krążków zdobyła Justyna. W sezonie letnim ustrzeliła złotą 10tkę. Wygrała wszystkie wyścigi, na których startowała w krajowych Mistrzostwach tzn.: 200m, 400m, 800m, 1500m dowolnym oraz 10km na wodach otwartych zarówno klasyfikacji seniorów i oczywiście młodzieżowców. Każdy start kończył się rekordem życiowym, który jednocześnie stał się rekordem okręgu województwa łódzkiego. W zimie wywalczyła 8 krążków dwukrotnie złota na 800 i 1500 dowolnym oraz dwukrotnie srebrna na 200 i 400 dowolnym, oczywiście w klasyfikacji seniorów i młodzieżowców. Również w zimie ustanowiła 4 rekordy okręgu łódzkiego. Drugą Multi-medalistką najważniejszych imprez krajowego pływania jest Milena Karpisz. 18-latka w sezonie 2014/2015 zdobyła 10 krążków. W kategorii seniorskiej wywalczyła w zimie srebro na 800m dowolnym oraz dwukrotnie brąz na 400 i 1500m dowolnym, w lecie dołożyła brąz na 800m dowolnym. W klasyfikacji juniorskiej w zimie wywalczyła złoto na 800m oraz dwukrotnie srebro na 200m i 400m dowolnym, w lecie dwukrotnie mistrzostwo zdobyła na 800 i 400m a srebro na 200m dowolnym. Milena w zimie czterokrotnie osiągnęła rekord okręgu czyli w każdym starcie, w sezonie letnim ustanowiła rekord na 200 dow.  Co raz mocniej zauważalny w polskim pływaniu jest 15latek Jakub Kraska. To głównie dzięki bardzo dobrym występom w Głównych Mistrzostwach Polski w Szczecinie, w których wywalczył trzy finały B. Jako junior zdobył siedem medali w sezonie 2014/2015. W zimie zajął trzykrotnie III miejsca na 50, 100, 200 grzb. W lecie nia 50-cio metrowym basenie, obronił tytuł Mistrza Polski na 200 grzb, dwukrotnie uplasował się na II miejscu na 50 i 100 grzb oraz zajął III miejsce na 200 zm. Jakub na olimpijskim basenie poprawił wszystkie rekordy 15latków naszego okręgu. Do grona młodzieżowców dołączyła w tym roku Michalina Zbrojewska. W sezonie wywalczyła pięć finałów A w kategorii senior, w lecie dołożyła cztery finały w kategorii młodzieżowiec. Pięciokrotnie w finałach A Mistrzostw Polski 15latków pływała Patrycja Romanowska, najwyższe miejsce wraz z rekordem okręgu osiągnęła na 50 grzb zajmując V-tą pozycję. W finałach MP pływał również Kamil Piotrowicz, wywalczył finał A na 200 klas, a ponadto udało mu się brać udział w  pięciu finałach B w stylu klasycznym i zmiennym. Wśród najmłodszych reprezentantów startujących w zawodach mistrzowskich najwyższe miejsce zarówno w zimie jak i w lecie zajął 14latek Wojciech Sterniczuk odpowiednio XXXVII i XXXV-te na 200 motylkiem. Bardzo dobrze rozwijamy się w rywalizacji na wodach otwartych. W cyklicznych zawodach pucharowych przynależność do czołówki potwierdza od wielu lat Karolina Owczarek

Wysokie wyniki w imprezach mistrzowskich rozpoczynają się bardzo dobrym pływaniem wśród młodzików i dzieci. Spokojny trening z domieszką zabawy, sprzyjają rozwojowi dzieci i młodzieży. Rozpoczniemy podsumowania od młodzików czyli 13 i 12latków. W najważniejszej imprezie sezonu czyli Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Województw w okręgu łódzkim spośród 14drużyn, UKS Piątka Konstantynów Łódzki zwyciężyła zarówno w kategorii 12latków jaki i 13latków. W klasyfikacji ogólnopolskiej 12latkowie zakończyli na XXVI-tym m-cu spośród 187 zespołów, natomiast 13latki uplasowały się na XXV-tym miejscu wśród 129 ekip. Gratulacje dla wszystkich reprezentantów Piątki. W swoich rocznikach pewnymi punktami zespołu byli: 13latki – Ewa Pydyszewska, Tatiana Dąbrowska, Anna Banasiak, Maria Patora, Wencel Adrian, Cybulski Cyprian, 12latki – Sterniczuk Weronika, Rozberg Adriana, Broda Gabriela, Liwowska Maria, Manios Olga, Skóra Bartosz, Romanowski Dawid, Bajer vel Bojer, Iciachowski Szymon. Traktując niecałkiem serioJ, po cichu nasuwa się pewna analogia, otóż siedem lat temu UKS Piątka drużynowo również miała najlepszych w województwie 12 i 13latków, którzy stali się rozpoznawalni w Polsce.  Z grupy 1995 i 1996 wywodzą się, dotąd najlepsi wychowankowie klubu Justyna Burska, Michalina Zbrojewska, Gabriela Bakies, Marta Gruszczyńska. Trzymamy kciuki …. Wśród 11latków wojewódzka rywalizacja drużynowa jeszcze się nie zakończyła, obecnie zajmują VIIIą pozycję spośród 18 zespołów po dwóch z trzech rund. W ogólnopolskiej klasyfikacji, Drużynowego Wieloboju Dzieci 11letnich, konstantynowianie znajdują się na LXXVII-ej pozycji spośród 191 sklasyfikowanych drużyn. W sezonie bardzo dobrze spisuje się Szymon Iskra niepokonany w województwie w stylu klasycznym. Czołowe miejsca zdobywali Inga Rucińska, Kacper Lewandowski, Szymon Cąbrzyński. Zawodnicy 10letni sezon ukończyli na miejscu X-tym spośród 18 klubów. W klasyfikacji ogólnopolskiej w Drużynowym Wieloboju 10latków UKS Piątka zajął LXXVIII miejsce spośród 177. Wśród wyróżniających się zawodników znaleźli się Stanisław Workert, Franciszek Jarczewski, Stankiewicz Oskar, Hania Liwowska, Nikola Krysińska. Bardzo dobrze w klasyfikacji drużynowej spisali się zawodnicy klas II-ch w Mistrzostwach województwa. Zajęli III miejsce spośród 17 klubów, wśród wyróżniających się zawodników są Seweryn Lizak, Cybulski Julian, Misztal Patryk, Mater Bartosz, Pawlak Przemysław, Belina-Prażmowski Jakub, Szczęsny Oliwier, Sulak Antonina, Rucińska Wiktoria, Podstawczyńska Wiktoria, Kolasa Ewa, Linczewska Dominika, Darmaszek Maria, Kopecka Julia. Prawdziwym deserem jest pierwsza klasa, która w 100% zrealizowała złożony program nauki pływania. Jako pierwsza grupa wzięła udział w rywalizacji międzyklubowej, a zarówno grupa poranna jak i popołudniowa osiągnęły dobre wyniki w sprawdzianach na 25m grzb i dow.

Gratulacje!!!

Gratulacje dla trenerów Roberta Bujnowicza, Roberta Żołądka, Magdy Grocholińskiej, Marty Gruszczyńskiej, Dominiki Gontarek, Roberta Owczarka, Tomasz Kotusa

Dziękujemy wszystkim rodzicom, biorącym udział w organizacji zawodów i uroczystości – liczymy na WAS w najbliższym sezonie:)