Nagroda za wybitne osiągnięcia sportowe

Nagrodę finansową za zdobycie złotego medalu na Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Pływaniu w Lublinie w 2015 roku oraz pobicie rekordu Polski wręczył Milenie Karpisz, zawodniczce UKS Piątka Konstantynów Łódzki, burmistrz Henryk Brzyszcz. Dzięki doskonałym wynikom sportowym Milena Karpisz, została zakwalifikowana do reprezentacji Polski na pływackie Mistrzostwa Europy Seniorów, które w maju odbędą się Londynie. Nagroda będzie przeznaczona na przygotowania konstantynowianki do tych mistrzostw. Uroczystość, w której uczestniczył także Robert Bujnowicz, przewodniczący Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim oraz Robert Owczarek, prezes klubu i Maciej Hampel, trener Mileny Karpisz odbyła się 10 lutego w Urzędzie Miejskim w Konstantynowie Łódzkim. Podczas Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Lublinie, które odbyły się 17 grudnia ubiegłego roku, konstantynowianka nie tylko zdobyła złoty medal, ale także poprawiła dotychczasowy rekord Polski Otylii Jędrzejczak na 800 metrów w stylu dowolnym i uzyskała minimum na ME 2016. Ponadto zawodniczka UKS Piątka Konstantynów Łódzki, trenowana przez Macieja Hampla o ponad dziesięć sekund poprawiła swój rekord życiowy i niespodziewanie pokonała wszystkie najlepsze pływaczki długodystansowe w kraju. Dzięki temu nie tylko zakwalifikowała się na zawody w Londynie, ale także zdobyła swój pierwszy złoty medal w zawodach seniorów. Pływackie dokonania Mileny Karpisz z UKS Piątka Konstantynów Łódzki docenili także kibice, którzy głosując na nią w plebiscycie Bohaterowie 2015 – Progres roku zorganizowanym przez profesjonalny portal megatiming.pl. zapewnili jej zwycięstwo w tym prestiżowym konkursie. Kolejnym celem Mileny Karpisz po, miejmy nadzieję, udanych mistrzostwach w Londynie będą Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro w sierpniu tego roku