Podsumowanie sezonu

Minął fantastyczny sezon.
W sezonie 2016/2017 pod względem sportowym wykonaliśmy kolejny krok na przód. Wychowanek UKS Piątka Konstantynów Łódzki nie tylko wywalczył awans na Mistrzostwa Świata Juniorów, ale wywalczył przede wszystkim medal srebrny w Indianapolis. Mowa oczywiście o Jakubie Kraska r2000. Dla Jakuba ostatnie dwa lata to niesamowity rozwój sportowy. Jako najmłodszy pływak w historii Polskiego Pływania wywalczył możliwość występu w Mistrzostwach Europy Juniorów w2016roku i przywióżł trzy medale 2-0-1 ( wszystkie wywalczone w sztafetach). W roku 2017 powtórzył wyczyn awansu na MEJ i wywalczył indywidualny medal Mistrzostw Europy na 100 dow dokładając kolejne trzy w sztafetach 1-0-3. Na krajowym podwórku zawodnik Piątki Konstantynów Łódzki wywalczył 5 krążków 0-3-2 podczas Mistrzostw Polski zimowych i lenich 17-18latków.
Milena Karpisz, starsza koleżanka Kuby zawodniczka UKS Piątka od 12lat przyzwyczaiła wszystkich do sukcesów nie tylko na krajowym podwórku. Milena reprezetowała Polskę na Uniwersjadzie w Taipei. W rywalizacji ze światową czołówką studenckiego pływania zajmowała miejsca w drugiej dziesiątce. W seniorach Milena wywalczyła na MP cztery medale brazowe, 2 w lecie i 2 w zimie, na tych samych dystansach 400 dow i 800 dow. Będąc jeszcze młodzieżowcem dołożyła cztery medale srebrne, po 2 na każdych mistrzostwach w koronnych dystansach.
Juniorzy również pną się w górę rankingu. Zawodnicy z roczników 2003 i 2002 w zimowuch MP wywalczyli 7 finałów 1A i 6B. W lecie na Mistrzostwach Polski 14 i 15latków niemalże podwoili występy w finałach, notując jeden medal, 5 finałów A i 7 finałów B. Najmilszą niespodziankę sprawiała Maria Patora zdobywając srebro na 50 dow. Bartosza Skóra trzykrotne awansował do finałów na 50, 100 i 200m klasycznym. Dawid Romanowski również ścigał się o medale na 100 dow. W finałach B oprócz w/w zawodników, pływały Adriana Rozberg i Weronika Sterniczuk. Obie wraz z Marią Liwowską i Laurą Bujnowicz wywalczyły w drużynie XV-ta lokatę.
Nasi juniorzy równie dzielnie walczyli w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w dwuboju i trójboju.
Najwyższe miejsce wywalczyła Ewa Pydyszewska. Uplasowała się na V-tym m-cu indywidualnie oraz w sztafecie woj.łódziego na VII m-cu w konkurencji trójbój (pływanie-bieganie-strzelanie). W dwuboju najwyższe lokaty UKS Piątka wywalczyła w sztafetach zarówno chłopców jak i dziewczęt, obie uplasowały się na V-tym m-cu. Indywidualnie zajmowali miejsca: 8. Adriana Rozberg, 11. Inga Rucińska, 21. Weronika Sterniczuk, 29. Maria Liwowska, – chłopcy: 10. Szymon Iskra,12. Dawid Romanowski
W klasach młodszych świętną postawę przez cały sezon prezentował rocznik 2006, który dwukrotni wygrał klasyfikację na najlepszą drużynę, a w mitingach ogólnopolskich zajmowali czołowe miesjca w klasyfikacji medalowej. W ogólnopolskim sprawdzianie dzieci 10 i 11letnich V m-ce w Polsce zajęła Kariana Łysakowska. Oprócz Kariny, rekordzistki makroregionu łódzkiego, wysoki poziom sportowy przezentują: Antonina Sulak, Wiktoria Rucińska, Patryk Misztal, Zosia Dusińska, Przemysław Pawlak. Rok młodsi koledzy również wygrali najważniejszą drużynówkę w woj.łódzkim czyli drużynowe Mistrzostwo Województwa klas III-ch.
Dodatkowo w sezonie braliśmy udział w rekordowej liczbie mitingów, zawsze zdobywając czołowe miejsca. Zawodnicy w sezonie 2016/2017 poprawili blisko 30% rekordów klubowych. Gratulacje dla trenerów prowadzących grupy rocznikowe oraz zarządu UKS Piątki za stworzenie możliwości godnej rywalizacji ze znacznie wiekszymi ośrodkami pływackimi

Zapraszamy na II Rodzinny Rajd Rowerowy, który odbędzie się w najbliższą sobotę 16 września 2017r. zbiórka w parku na Placu Wolności o godzinie 12:00 🙂 Trasa rajdu będzie biegła min. przez Konstantynów Łódzki, Żabiczki, Ignacew, Babiczki. W planie zwiedzanie Stacji Uzdatniania Wody Przedsiębiorstwo Komunalne Gminy Konstantynów Łódzki Spółka z o.o. oraz grill 🙂 🙂 🙂
Obowiązkowy kask, ubiór dostosowany do warunków pogodowych, woda mineralna.