Mistrzostwa Polski w pływaniu 16latków

Blisko 400 zawodników z 119 klubów zostało zgłoszonych do udziału w Letnich Mistrzostwach Polski 16latków w Lublinie. Na listach startowych znajduje się siedmioro ukaesiaków z Konstantynowa Łódzkiego. Trzymamy kciuki!!!
W rozszerzeniu dostępne listy zgłoszonych zawodników oraz WYNIKI
I dzień – 4 finały SKÓRA MISTRZEM POLSKI Roman trzeci
Bardzo udanie rozpoczęły się Mistrzostwa Polski dla 16latków z Konstantynowa Łódzkiego. Bartosz Skóra został Mistrzem Polski w konkurencji 50m klasycznym. Fantastycznie spisał się również Dawid Romanowski, zdobywca brązowego medalu w sprincie kraulowym (50m dowolnym). Weronika Sterniczuk uplasowała się na Xej pozycji na 400 zmiennym, a Adriana Rozberg zajęła XI-te m-ce na 50 dowolnym.
Gratulacje
II dzień – 3 finały Bartek VICEMISTRZEM POLSKI
W drugim dniu również nie zabrakło pasjonujących wyścigów z udziałem reprezentantów Piątki Konstantynów Łódzki. W popołudniowych finałach wystąpiło troje zawodników. Bartosz Skóra zdobył srebrny medal na dystansie 200m klasycznym. Dawid Romanowski zaliczył pierwszy finał A w stylu motylkowym, ostatecznie zajął VII-ą lokatę. Weronka Sterniczuk wywalczyła XIII m-ce na dystansie 200m zmiennym. Gratualcje!!!
III dzień – 4 finały DWA MEDALE BRĄZOWE „ROMANA I SKÓRY”
Każdy kolejny dzień niesie ze sobą olbrzymią dawkę emocji. Nie inaczej było w piątek. Po bardzo udanych eliminacjach wywalczyliśmy 4 finały. Fantastycznie spisał się Dawid Romanowski na królewskim dystansie 100m dowolnym wywalczył III m-ce. W jego ślad poszedł Bartosz Skóra, który również zajął III m-ce na 100 klasycznym. Wśród dziewcząt Adriana Rozberg zajęła XIV m-ce na 100 dowolnym, a Weronika Starniczuk wywalczyła XVI m-ce na 200m motylkowym
Mistrzostwa Polski Juniorów zostały dofinasowane przez Starostwo Pabianickie

Wyniki i zgłoszenia