Starty reprezentacyjne

Przed nami kolejne wydarzenia sportowe, które tym razem rozegrane zostaną na obiektach COS OPO Spała. Od czwartku 26.11.2020 młodzi pięcioboiści nowocześni walczyć będą w dwóch połączonych imprezach

W związku z panującą pandemią i podjętymi krokami bezpieczeństwa zawodników i organizatorów, zawody  które miały odbyć się w Drzonkowie, zostały przeniesione do Spały i już pierwszego dnia zawodów w czwartek  sztafety mieszane walczyć będą o tytuł Mistrza Polski Juniorów do lat 18. Do tych zawodów zgłoszonych zostało 18 sztafet z 10 klubów.
Od piątku do niedzieli czwórboiści i trójboiści startować będą w międzynarodowych zawodach z cyklu „Nadzieje Olimpijskie”, które już trzeci raz z rzędu odbędą się w COS Spała. Zawody organizowane są przy dużym wsparciu Ministerstwa Sportu, a głównym organizatorem jest Polski Związek Pięcioboju Nowoczesnego.  Na piątek i sobotę zaplanowano finały indywidualne dziewcząt i chłopców w kategoriach juniora i juniora młodszego, a w niedzielę zawodnicy wystartują w sztafetach mieszanych.
W ośrodku w Spale przez cztery dni wystartuje blisko 100 zawodników i zawodniczek z 10 klubów Polski i Czech. W związku z panującą pandemią COVID-19 zarówno Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 18 i zawody z cyklu „Nadzieje Olimpijskie” odbędą się bez udziału publiczności.