III edycja Pucharu Polski Juniorów

W ciągu najbliższych trzech dni na obiektach WOSiR Drzonków rozegrana zostanie III edycja Pucharu Polski w pięcioboju, czwórboju i trójboju nowoczesnym, w której oprócz Polaków udział wezmą zawodnicy z zagranicy. Na starcie imprezy staną reprezentanci Czech, Niemiec, Litwy, Łotwy i Meksyku. W sumie na listach startowych znalazło się 80 nazwisk, a wśród nich podopieczni trenera Roberta Żołądka Patrycja Petera i Bartłomiej Piechota
Pod nieobecność ścisłej kadry seniorskiej, która ma za sobą trzy starty w Pucharach Świata, impreza w Drzonkowie będzie okazją na walkę o medale dla kadry młodzieżowej i juniorskiej.
Zawody rozpoczną się jutrzejszym startem pierwszej grupy zawodników, którzy wystąpią w konkurencji jeździeckiej. Na sobotę zaplanowano pływanie oraz turniej szermierczy kobiet i mężczyzn. Zmagania zakończą się niedzielną konkurencją łączoną.

Nasi reprezentanci dość dobrze spisali się pierwszego dnia, utrzymując stabilną formę po dwóch konkurencjach, szermierce i pływaniu, plasowali się w połowie stawki. Niedzielna konkurencja łączona, niestety nie przyniosła sensacji. Zarówno Patrycja jak i Bartek, nie ustrzegli się drobnych błędów końcąc w drugiej połówce stawki odpowiednio na XIX i XXVII m-cu.
Gratulacje!!!

Zapraszamy do kibicowania i śledzenia wyników na oficjalnej stronie PZPNow pentathlon.org.pl link w rozszerzeniu