Podsumowanie sezonu pływackiego

Za nami kolejny bogaty sezon pływacko-pięciobojowy. Poniżej przedstawiamy przekrój osiągnięć od najstarszych do najmłodszych. Pozycje medalowe i rekordy klubowe. Zapraszam do rozszerzenia czytaj dalej. Miłej lektury:)

Największym wydarzeniem był awans, po raz drugi, Bartka Skóry na Mistrzostwa Europy seniorów w pływaniu. Bartek, podobnie jak kiedyś Milena Karpisz, osiągnął półfinał ME, rozgrywanych w Rzymie, na 50m stylem klasycznym uplasował się na XVej pozycji. W dorobku krajowym dołożył pierwszy medal seniorski (srebro na 50 klas), złoto w młodzieżowcach na tym samym dystansie oraz 3 złote krążki zdobyte podczas zimowych Mistrzostw Polski juniorów 17-18letnich w grudniu 2021.

Na wyróżnienie zasługują osiągnięcia Antoniny Sulak. Zarówno w zimowych jak i w letnich MP zdobyła po 3 finały A, potwierdzając przynależność do najlepszych pływaczek rocznika 2006. Finały A (pierwsza dziesiątka) podczas zawodów rangi MP zdobywali również: Dawid Romanowski dwukrotnie, Szymon Iskra i Kaczmarek Amelia po jednym finale. W finałach B, czyli pozycje w drugiej dziesiątce zajmowali: pięciokrotnie Filip Figiel, trzykrotnie Wiktoria Rucińska, Amelia Kaczmarek i Natalia Głogowska, dwukrotnie Kamila Naji, Szymon Iskra oraz sztafeta 14latek w składzie: Ciszyk Hanna, Borowska Wiktoria, Natalia Głogowska i Kamila Naji, raz wystartowała Julia Ber. W sumie pływacy zdobyli 5 medali (4-1-0), 9 finałów A oraz 21 finałów B.

Młodsi zawodnicy rywalizują głównie w okręgu łódzkim. Podczas zawodów wojewódzkich i międzywojewódzkich indywidualne medale zdobywali: w roczniku 2009 Matylda Kuchcińska, Zofia Kowalczyk, w roczniku 2010: Maria Peiko, Leśniewski Oliwier, Bednarczyk Tymoteusz, Sztaudynger Franciszek, Ciszyk Iga, Katarzyna Płaczek, w roczniku 2011 Ambroż Maja, Dudziński Bartłomiej, w kat 2012 Laura Grudzińska, Maria Kotus, Sztaudynger Hanna, w kat 2013 Jan Sławiński, Jagoda Nowak, Kacper Owczarek, w roczniku 2014 Lena Ber, Hanna Zdanowicz, Dominika Kolasa. Pozycje medalowe najczęściej uzupełniały wyścigi sztafetowe, w których startowali: Nowak Jagoda, Adamiak Julia, Plewińska Maja, Markiewicz Wiktoria, Sztaudynger Hanna, Głowacka Anna, Dębska Julia, Grudzińska Laura, Jan Sławiński, Bartosz Plewiński, Smyka Kacper, Owczarek Kacper Wojtysiak Franciszek, Mroczek Ksawery, Tomczyk Patryk, Kwaśniak Maciej Nowak Nikodem, Piotr Grabowski, Bartłomiej Dudziński, Wojciech Markiewicz Mikołaj Jóźwiak, Maja Ambroż, Machałowska Natalia Katarzyna Płaczek, Tymoteusz Bednarczyk, Franciszek Sztaudynger, Maria Peiko, Paweł Kijok, Dagmara Przyrowska, Oliwier Leśniewski,vMarcel Krata, Aleksander Luniak, Lena Ber, Hania Zdanowicz, Dominika Kolasa, Zuzia Janiak, Kasia Kotus, Wojtek Szulczewski, Mikołaj Krakowski, Lena Stępień. W sumie zawodnicy poniżej 13ego roku życia zdobyli blisko 200medali. Trzymamy kciuki za dalsze postępy

W Pięcioboju Nowoczesnym prawdziwą petardę odpaliła Antonina Sulak, zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski w Laser-run, tym samym ocierając się o bezpośrednie powołanie na Mistrzostwa Europy Juniorów. Miłym zaskoczeniem były dwa brązowe medale w Mistrzostwach Polski w dwuboju juniorów. Pierwszy wywalczyła indywidualnie Maria Peiko, drugi zdobyła sztafeta Maja Głogowska i Maria Peiko. Stawkę medalistów uzupełnia najmłodsza, 9 latka Laura Grudzińska złoto w Halowych Mistrzostwach Polski. W czołowej 10, imprez międzywojewódzkich, plasowali się

Laura Grudzińska, Marcel Krata, Maria Peiko, Maja Głogowska, Franciszek Sztaudynger, Borys Ziaja, Oliwier Leśniewski, Ambroż Maja, Luniak Helena, Hanna Sztaudynger, Maria Kotus, Julia Dębska, Nowak Jagoda i Kacper Owczarek, Mikołaj Jóźwiak, Maja Plewińska, Dagmara Przyrowska, Helena Luniak, Piotr Grabowski, Anna Głowacka, Ksawery Mroczek, Bartomiej Plewiński, Butrym Hanna, Ciszyk Milena, Szymańska Małgorzata, Markiewicz Wiktoria, Adamiak Julia, Ślebocka Hanna, Sudak Maja, Bernat Paulina, Adamczewska Alicja, Sewiło Karolina, Ciszyk Iga, Płaczek Katarzyna, Śmigielski Albert, Bednarczyk Tymotusz, Iskra Wiktor, Sołtysiak Igor, Olszewski Jakub, Jóźwiak Mikołaj, Dudziński Bartłomiej, Nowak Nikodem, Pawlicki Miłosz, Głowacki Wojciech, Lewandowski Norbert, Kwaśniak Maciej, Krebski Szymon, Tomczak Patryk, Filipiak Aleksander

Nowe rekordy klubowe osiągnęli: Bartosz Skóra, Szymon Iskra, Antonina Sulak, Filip Figiel, Kaczmarek Amelia, Borowska Wiktoria, Naji Kamila, Ciszyk Hanna, Głogowska Natalia, Sztaudynger Hanna, Kotus Maria, Nowak Jagoda, Owczarek Kacper

Nieustannie śledzimy poczynania Naszych wychowanków. Największe sukcesy święciła Ewa Pydyszewska, zdobywając dwa srebrne medale Mistrzostw Europy Młodzieżowców, w drużynie kobiet i w sztafecie MIX. W MP młodzieżowców wywalczyła złoto. Jakub Kraska zdobył dwa brązowe medal MP młodzieżowców. Brawo!!!

Udanie zakończył się 12-nasto dniowy obóz w Szklarskiej Porębie, w terminie 11-22.08.2022. 107 podopiecznych brało udział w codziennych rozruchach, pieszych wycieczkach, wieczornych treningach, grach i zabawach, które odpowiednio przygotowały Nas do nowego sezonu 2022/2023. Powodzenia!!! Obóz dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.