TRZY MEDALE na Mistrzostwach Polski

Sukcesem zakończyły się Mistrzostwa Polski 13 i 14latków. Podopieczni trenerów Mariusza Wędrychowicza i Roberta Bujnowicza spisali się bardzo dobrze zdobywając trzy BRĄZOWE Medale 4 finałA i 3 finały B. Najwartościowsze trofea wywalczyły Gabriela Bakies brąz na 100 motylkowym i na 200 zmiennym oraz Michalina Zbrojewska brąz na 200 klasycznym w kategorii 14latków. Warto wspomnieć, że dokładnie rok temu na poprzednich Zimowych Mistrzostwach nasze zawodniczki mogły poszczycić się tylko 2-oma finałami A i 5 finałami B. W rywalizacji z najlepszymi pływakami Polski 13latków reprezentantki Konstantynowa również osiągnęły bardzo dobre wyniki. Wśród młodszych zawodniczek najlepiej spisała się Ewelina Nowak zajmując VI m-ce na 200 grzbietowym
Gratulacje!!!
W rozszerzeniu opis miejsc Naszych zawodniczek i linki do bezpośrednich wyników z Mistrzostw 13latków i 14latkówWyniki 13latków – Ostrowiec Świętokrzyski
Wyniki 14latków Zamość
14-latki

 • Gabriela Bakies III m-ce 100motylkowym, III m-ce 200 zmiennym, V-m-ce 400 zmiennym, VII m-ce 800 dowolnym
 • Zbrojewska Michalina III m-ce 200 zmiennym, VI m-ce 400 zmiennym, VII m-ce 100 klasycznym
 • Sztafeta Dziewcząt Jasiak Martyna, Bednarek Paulina, Bakies Gabriela, Zbrojewska Michalina IX m-ce 4x100zmiennym

13 latki

 • Ewelina Nowak VI m-ce 200 grzbietem, XV m-ce 100 grzbietem
 • Natalia Stępień XVI m-ce 800 dowolnym

  Zimowe Mistrzostwa Polski to najważniejsza impreza w sezonie jesienno-zimowym dla zawodników UKS Piątka Konstantynów. Po pięciu miesiącach przygotowań podopieczni trenerów Mariusza Wędrychowicza i Roberta Bujnowicza zmierzą się w rywalizacji z najsilniejszymi pływakami całej Polski. Reprezentantami na Mistrzostwa zostali:
 • W roczniku 97 czyli 13latkowie Natalia Stępień i Ewelina Nowak
 • W roczniku 96 czyli 14latki Zbrojewska Michalina, Bakies Gabryjela, Jasiak Martyna, Bednarek Paulina
 • Rocznik 95 czyli 15latkowie: Burska Justyna, Gruszczyńska Marta, Cichecka Aleksandra, Marciniak Paula
 • Rocznik 94 czyli 16latkowie reprezentowany będzie przez Dawida Szwedzkiego