Miting w Bad Bergzabern

W piątek, 18 marca, 8 zawodników uks’u odlatuje na zawody do Niemiec, aż pod Francuską granicę. W Bad Bergzabern, w nadchodzący weekend, odbędzie się pływacki miting o światowym zasięgu, „2 . i n t e r n a t i o n a l e s n a c h w u c h s s c h w i m m f e s t P A M I N A” Ekipy przyjadą z nawet tak odległych miejsc, jak Kanada, USA, Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Uzbekistan. Drużyny walczyć będą o puchar Przewodniczącego Komisji Europejskiej. Nagrody ufundowali m.in. Jerzy Buzek, przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europejskiej -Mevlüt Çavusoglu, oraz prezydent Europejskiego Banku Centralnego- Jean-Claude Trichet. W zawodach weźmie udział ponad 500 pływackich talentów z całego świata, będą nie tylko walczyć ale również uczyć się międzynarodowej tolerancji i wzajemnego zrozumienia. Program zawodów umożliwia młodym ludziom poznanie nowych kultur jak również przełamanie barier językowych i nawiązania kontaktów na całym świecie. Ekipa z UKS „Piątka” będzie startować po raz 3 z rzędu. Przed dwoma laty zajęliśmy 8 pozycję drużynowo, przed rokiem 4 Teraz będziemy starać się walczyć o podium. Będzie trudno, bo troje bardzo mocnych zawodników w tym samym czasie będzie uczestniczyć w Mistrzostwach Polski Juniorów 15 i 16 letnich, więc drużyna nie wystartuje w najmocniejszym składzie.
Wyjazd finansuje Urząd Gminy Konstantynów Łódzki wraz z firmą Plus-Dachy, sponsorem Klubu.
W sobotę między 14.00 – 17.00 przewidziana jest transmisja live-stream z zawodów. Serdecznie zapraszamy! w rozszerzeniu znajduje się link do oficjalnej strony zawodówLink do oficjalnej strony zawodów
Lista startowa