Trzy medale Justyny

To będzie bardzo pracowity weekend dla zawodników Piątki Konstantynów. Dziewięć osób z grupy centralnej rywalizuje w Niemczech (notka i linki poniżej). Troje podopiecznych trenera Mariusza Wędrychowicza bierze udział w rocznikowych Mistrzostwach Polski. Do Gliwic jadą Justyna Burska i Marta Gruszczyńska, a do Puław jedzie Dawid Szewdzki. Wyniki dostępne na żywo w rozszerzeniu
I dzień
Justyna Burska wywalczyła BRĄZOWY medal na 200 dowolnym. Marta Gruszczyńska uplasował się na XX m-cu 100 motylkowym i XIII m-cu 400 zmiennym. Dawid Szwedzki VIII m-ce 400 zmiennym
II dzień
Kolejny medal Justyny Burskiej, zdobyła srebro na 400m dowolnym. Uległa tylko rekordzistce Polski Donacie Kiliańskiej. Marta Gruszczyńska ponownie zajęła XX m-ce. Dawid Szwedzki zakończył rywalizację na 200 zmiennym na VIII m-cu
III dzień
Po raz trzeci Justyna Burska stanęła na podium. Na najdłuższym kobiecym dystansie 800m dowolnym zajęła III m-ce. Marta Gruszczyńska po raz pierwszy walczyła w finale na MP. Uplasowała się ostatecznie na XIII-tej pozycji. Dawid Szwedzki zakończył rywalizację na 100 zmiennym na X m-cu a na 100 klasycznym na XV-tym m-cu
W rozszerzeniu wyniki MP 16 i 17-18latków na żywomp16latków
Link do wyników na żywo 16latki
Dawid Szwedzki
Link do wyników na żywo 17-18latki