Finał konkursu z WOPRem Bezpieczniej

Fantastycznie spisali się uczniowie Gimnazjum i SP5 z Konstantynowa Łódzkiego na finale wojewódzkiego konkursu Bezpiecznie z WOPRem. Głównymi organizatorami konkursu byli Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratownicze, Łódzkie Kuratorium Oświaty, Wydział Edukacji Urzędu Miasta Łodzi, Komenda Straży Pożarnej oraz Komenda Miejska Policji w Łodzi. Ilość służb, biorących czynny udział w przygotowaniu pola do popisów intelektualno-sprawnościowych dla młodzieży, świadczyła o randze i ogromnym prestiżu całego konkursu. Zresztą do eliminacji zgłosiło się, z 46 szkół województwa, 189 uczestników. W finale rywalizowało po 20 osób z podstawówek i gimnazjów. Wśród nich obecni i byli zawodnicy Piątki Konstantynów. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyły obie szkoły z Konstantynowa Łódzkiego. Jest to największy szkolny sukces uczniów na przestrzeni ostatnich lat w naszym mieście. W klasyfikacji podstawówek, SP5 reprezentowały: Patrycja Rzońca, Martyna Michałowska, Julia Sznej, Patrycja Romanowska, w skład Gimnazjum nr1 zakwalifikowały się: Dominika Gontarek, Gruszczyńska Marta, Cichecka Aleksandra i Piotr Koziak. Indywidualnie podopieczni Bartosza Owczarka i Tomasza Kotusa uplasowali się wśród gimnazjalistów:

  • Marcin Derfla II m-ce
  • Piotr Koziak III m-ce
  • Cichecka Aleksandra IV m-ce
  • Gruszczyńska Marta V m-ce
  • Kamil Adrianowski VIII m-ce

Spośród uczniów podstawówek

  • Patrycja Romanowska V m-ce

. Wyróżnienie za indywidualne osiągnięcia otrzymali pozostali uczniowie Patrycja Rzońca, Julia Sznej, Martyna Michałowska, Karolina Owczarek, Dominika Gontarek, Klaudia Marciniak. W przygotowaniach do konkursu społecznej i nieocenionej pomocy udzieliły Patrycja Rzońca uczennica IIIej klasy Gimnazjum nr1 oraz pielęgniarka SP5 p.Alicja Rychlik. Dziękujemy W rozszerzeniu link do wyników indywidualnych i drużynowychWyniki