Mistrzostwa Polski Seniorów

Podopieczni trenera Mariusza Wędrychowicza będą rywalizować na Mistrzostwach Polski Seniorów w Pływaniu od 19-22. maja na arenie w Ostrowcu Świętokrzyskim. Polski czempionat bedzie jednocześnie kwalifikacją na Mistrzostwa Świata w Szanghaju, Mistrzostwa Europy Juniorów oraz Europejską Olimpiadę Młodzieży. To właśnie o ostatnie dwie wymienione imprezy będą walczyć reprezentantki Konstantynowskiej Piątki. Trzymajmy Kciuki za Justynę Burską, Michalinę Zbrojewską, Gabrielę Bakies, Milenę Karpisz i Annę Nitę.

W rozszerzeniu podaję konkurencję naszych zawodniczek oraz linki do wyników na żywo i telewizyjnej relacji na żywo

I dzień – REKORD POLSKI, oraz finał A

Mocnym uderzeniem rozpoczęły starty w Głównych Mistrzostwach Polski podopieczne trenera Mariusza Wędrychowicza. Od dziś zawodniczka Piątki Milena Karpisz legitymuje się REKORDEM POLSKI 14latków na dystansie 1500m dowolnym z wynikiem 17;52,89. Gratulacje należą się również pozostałym zawodniczkom Konstantynowa Łódzkiego. Wszystkie uzyskały rekordy życiowe. Justyna Burska zajęła VI m-ce na 1500m dowolnym, Milena dopłynęła na XI m-cu, a Michalina Zbrojewska na XV-tym m-cu. W konkurencji 200 motylkiwm Gabriela Bakies uplasowała się na XIV m-cu

II dzień – finał A Miśki oraz trzy finały B

Kolejny dzień przyniósł kolejne rekordy życiowe. Bardzo dobre wyniki pozwoliły plasować się w popołudniowych Finałach: Michalina fianł A 400 zmiennym, Milena i Gabrysia finał B na 400 zmiennym oraz Justyna finał B na 200 dowolnym

III dzień – trzy finały B

Trzeciego dnia zawodniczki Piątki wywalczyły trzy finały B. Justyna zajęła X m-ce na 400 dowolnym, Michalina Zbrojewska uplasowała się na XV tym m-cu 200 klasycznym, Milena Karpisz uzyskała XVI m-ce na 400 dowolnym.

IV dzień – kolejne rekordy życiowe

W ostatnim dniu ponownie bardzo dobrze wypadły reprezentantki Piątki Konstantynów. Podopieczne trenera Mariusza brały udział w wyścigu na 800 dowolnym. Najwyżej sklasyfikowana została Justyna Burska na IX m-cu. Milena Karpisz XX m-ce, Michalina Zbrojewska XXV m-ce, Anna Nita XXVIII m-ce, Gabriela Bakies XXX m-ce.Wyniki
Transmisja z Mistrzostw
Justyna Burska 1500 800 400 200 dowolnym
Zbrojewska Michalina 1500 800 dowolnym 200 klasycznym 400 zmiennym
Bakies Gabriela 50 100 200 motylkowym 400 zmiennym 800 dowolnym
Milena Karpisz 1500 800 400 dowolnym 400 zmiennym
Nita Anna 800 400 200 100 dowolnym

Wyniki
Transmisja z Mistrzostw