Informacje dla fanów pływania

Dziś rozpoczyna się Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy w Trabzon ( Turcja), największa europejska impreza sportowa dla kategorii wiekowej, w której startują Milena Karpisz i Anna Nita. Podopieczne trenera Mariusza Wędrychowicza zakwalifikowały się do reprezentacji podczas Głównych Mistrzostw Polski. Dziewczęta mogły poznać przedsmak prawdziwego święta sportowego. Na wzór Olimpiady tuż przed wyjazdem do Turcji odbyły przysięgę w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie. Nominacje wręczali zawodniczkom, zawodnikom i trenerom Irena Szewińska i Andrzej Kraśnicki. Ślubowanie olimpijskie w imieniu zawodników złożyła siatkarka Iga Chojnacka, w imieniu kierownictwa – Michał Pastuszko, trener piłki ręcznej. Wszyscy nominowani złożyli podpisy na fladze olimpijskiej.
Trzymamy kciuki za reprezentantki, link do oficjalnej strony i WYNIKIÓW w rozszerzeniu
Relacja z EYOF-u na bieżąco na stronie trenera Mariusza Wędrychowicza – link w rozszerzeniu
Wszystkich sympatyków pływania zachęcamy również od śledzenia transmisji na żywo z Mistrzostw Świata w Pływaniu. W Sznagchaju możemy podziwiać najlepszych i od nich się uczyć. Ponadto warto przyzwyczajać organizm do startów na najwyższym poziomie już teraz:). Transmisje rozpoczynają się od dziś 24ego o godz 12.00 na Eurosporcie do końca tygodnia.
Wyniki oraz listy startowe Mistrzostw Świata w rozszerzeniu – można sprawdzić, którzy Polacy będą pływać w finałach:)WYNIKI EYOF
ARTSWIM Mariusz Wędrychowicz
Link MŚ