Siódemka z Piątki w kadrze narodowej

Mistrzostwami Europy Seniorów, które w tym roku odbędą się w Szczecinie, oraz ostatnia szansa dla juniorów na zakwalifikowanie
się do Zawodów Krajów Europy Środkowej. Zdecydowaną faworytką do wyjazdu na tę drugą imprezę jest Milena Karpisz (UKS „Piątka”), najlepsza w tym sezonie w ogólnopolskim rankingu czternastolatek na dystansach: 100, 200, 400 i 800 m stylem dowolnym oraz na 200 m stylem klasycznym. Polski Związek Pływacki ogłosił skład kadry narodowej w poszczególnych kategoriach wiekowych. Spośród konstantynowskich zawodników w elicie polskiego sportu znalazło się aż siedmiu zawodników: Milena Karpisz, Anna Nita, Gabriela Bakies, Michalina Zbrojewska, Justyna Burska, Dawid Szwedzki i Michał Pierzyński.
Już w środę, 16 listopada, grupa centralna UKS-u wyrusza do Francji na wielkie międzynarodowe zawody pływackie z udziałem zawodników z ponad 15 państw, w tym wielu ze światowej czołówki. Po powrocie zapraszamy na relację i zdjęcia.