Czysta gra oraz 22krążki w Kaliszu

W Kaliszu podczas Mitingu o Puchar Prezydenta Kalisza UKS Piątka Konstantynów wywalczyła 22 medale 12-8-2. Sukces smakuje tym bardziej, że w imprezie udział brało ponad 400 zawodników z 30 klubów. Spośród podopiecznych trenera Tomasza Kotusa zwycięstwo wywalczyli: Patrycja Romanowska I m-ce 50 grzb z wynikiem lepszym od rekordu województwa dla 12latków 32,47 oraz I m-ce 50 dow, Jakub Kraska I m-ce 50 mot i I m-ce 50 dow, Tatiana Dąbrowska I m-ce 50 klas i I m-ce 100 klas, Martyna Michałowska I m-ce 100 klas i I m-ce 50 klas, Patrycja Rzońca I m-ce 50 dow, Kamil Piotrowicz I m-ce 100 grzb, dziewczęta 4×50 zm I m-ce Michałowska Martyna, Sznej Julia, Romanowska Patrycja, Rzońca Patrycja, chłopcy 4×50 zm Piotrowicz Kamil, Kania Dawid, Kraska Jakub, Cierpikowski Robert. Srebrny medal zdobyli: Paulina Gotlib II m-ce 50 grzb i II m-ce 100 grzb, Dawid Kania II m-ce 50 klas i 100 klas, Sznej Julia II m-ce 50 klas i II m-ce 100 klas, Rzońca Patrycja II m-ce 50 grzb, Kamil Piotrowicz II m-ce 100 zm. Brązowe medale wywalczyły sztafety dziewcząt 4×50 zm Gotlib Paulina, Dąbrowska Tatiana, Patora Maria, Pydyszewska Ewa oraz chłopców 4×50 zm Szwedzki Jakub, Czyżewski Jakub, Wieczorek Eryk, Kucharski Jakub. Tuż za podium na wysokich miejscach uplasowali się Adrian Wencel IV m-ce 100klas i IV m-ce 100 grzb, Maria Patora IV m-ce 50 dow i V m-ce 100 klas, Jakub Szwedzki V m-ce 100 klas i VI m-ce 100 grzb, Cierpikowski Robert V m-ce 100 zm, Ewa Pydyszewska VI m-ce 50 klas.
W klasyfikacji najwartościowszych zawodników Mitingu Patrycja Romanowska okazała się najlepsza w kat 12latków. Jakub Kraska był drugi w kat. 12lat podobnie jak Patrycja Rzońca w kat 13lat. Tuż za podium IV m-ce spośród najwartościowszych zajęli Julia Sznej i Kamil Piotrowicz w kat 12lat. Na V m-cu uplasowali się Martyna Michałowska w kat 13latków oraz Tatiana Dąbrowska w kat 10latków. W 10latkach na VIII m-cu zakończyła Maria Patora na IXtym Paulina Gotlib. X-ty był Dawid Kania. W rozszerzeniu podsumowanie
Podczas zawodów byliśmy świadkami fantastycznego przykładu zachowania „FAIR PLAY” trenera „Olimpijczyka” Aleksandrów. Zgłosił sędziom błąd pomiaru czasu w wyniku, którego zespół sztafetowy Olimpijczyka z r2000 zajął II m-ce. Zgodnie z zasadami czystej gry oddali medale i ponownie odbyła się dekoracja zawodników. Dziewiątka Kalisz zajęła II m-ce, a Nasza sztafeta wskoczyła na najniższe miejsce podium. W obecnych czasach, bezustannej rywalizacji, niewyczuwalnej presji rodziców:) i olbrzymiej chęci posiadania trofeum przez dzieci zachował się bardzo odważnie, stanowczo i szlachetnie. Brawo i gratulacje dla młodego szkoleniowca z Aleksandrowa.

W rozszerzeniu wyniki oraz galeria aut.M.Gotlib i filmy aut.P.PydyszewskiegoZgłoszeni zawodnicy

Kluby

Podsumowanie najlepszych zawodników

Wyniki na żywo

Galeria Zdjęć, Filmy z zawodów