Mistrzostwa Łodzi

W środę, 12 grudnia na uniwersyteckiej pływalni w Łodzi rozpoczęły się trzydniowe Mistrzostwa Województwa Łódzkiego. Już pierwszego dnia zawodnicy konstantynowskiej „Piątki” pokazali znakomitą dyspozycję. W pierwszej konkurencji zawodów, 50 m stylem dowolnym zwyciężyła Milena Karpisz przed Justyną Burską. Milena wygrała też 50 m st. klasycznym i 400 m st. zmiennym. Godna uwagi wszechstronność dystansowa i stylowa! Dawid Szwedzki zwyciężył w konkurencji 50 m st. klasycznym i zajął dwa razy 3 m (100 m st. mot. i 50 m st. dow). Niezawodna Gabriela Bakies wygrała obie konkurencje, w których startowała (100 m st. mot. i 200 m st. grzb.). Justyna Burska przypłynęła na drugiej pozycji, za Gabrielą, na 100 m st. mot. Michalina Zbrojewska zdobyła srebro na 400 m st.zm, za Mileną. Tak, więc już pierwszego dnia mistrzostw mamy w dorobku 11 medali w kategorii open.

Zakończył się drugi blok Mistrzostw Województwa Łódzkiego. 13 grudnia dla konstantynowskiej „Piątki” był równie udany jak dzień wczorajszy. Niezwykle ciekawy był wyścig na 400 m stylem dowolnym. Dwie nasze zawodniczki całkowicie zdominowały tę konkurencję. Zwyciężyła Justyna Burska,
uzyskując znakomity rezultat 4:13,87. Wynik Justyny to nowy rekord okręgu seniorów. Na drugiej pozycji przypłynęła Milena Karpisz, 4:16,10 ustanawiając rekordy okręgu w kategorii 15 i 16 lat. Milena wygrała 200 m st. zmiennym. Świetnie spisywała się Gabriela Bakies, zajmując drugą pozycję w konkurencji 50 m st. motylkowym i także na 200 m st. zm. Dawid Szwedzki
zdobył srebrny medal w bardzo nietypowej dla siebie konkurencji, 400 m st dowolnym.

Kolejny dzień (14 grudnia), ostatni już, Mistrzostw Województwa Łódzkiego zakończony. Konstantynowscy zawodnicy i tym razem osiągnęli świetne rezultaty. Padły kolejne rekordy okręgu. Podobnie jak 400 m st. dowolnym, konkurencja dwa razy dłuższa zdominowana została przez zawodniczki trenowane przez Mariusza Wędrychowicza (na zdj.). Justyna Burska poprawiła swój rekord życiowy o 8 sekund. Ustanowiła rekord okręgu seniorów, który dotychczas należał do Oli Urbańczyk (8:45,20). Wynik Justyny (8:41,08) dał jej oczywiście złoty medal. Na drugiej pozycji przypłynęła Milena Karpisz. Jej wynik (8:50,02) jest nowym rekordem okręgu w kat. 15 i 16 lat. Ten w kategorii 16 lat także
wcześniej należał do startującej dziś w Mistrzostwach Świata, Oli Urbańczyk (8:50,87) Dawid Szwedzki w kolejnych swoich startach, szóstym i siódmym na tych zawodach, ponownie zdobywał medale: złoty na 100 m stylem klasycznym i srebrny na 100 m st. grzbietowym. Wielką przyjemnością dla mnie jest powrót Marty Gruszczyńskiej do wysokiej klasy pływania. Niewiele Marcie zabrakło do wywalczenia złota w bardzo trudnej konkurencji 200 m st. motylkowym. Srebro też cieszy! Zwłaszcza, że poparte rekordem życiowym. W trzecim dniu zawodów medali zdobyliśmy nieco mniej, bo i drużyna była osłabiona. Obowiązki szkolne
zatrzymały Gabrielę Bakies i Michalinę Zbrojewską.
W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę zawodów decydowała suma punktów za trzy konkurencje. W kat. open pierwsza była Justyna, trzecie miejsce zajęła Gabriela. W kat 14-15 lat zwyciężyła Milena przed Anną Nitą. W kat. 13 lat na 4 pozycji znalazła się Patrycja Rzońca.Wyniki ZMW

Lista zgłoszonych zawodników do Pawłowic

komunikat pawłowice

wyniki z Pawłowic

transmisa live