Być ratownikiem

Centrum Sportu i Rekreacji w Konstantynowie Łódzkim wraz z UKS Piątka zorganizowali kurs na młodszego ratownika WOPR. 19 uczniów Konstantynowskich szkół podstawowych nr 1, nr 2, nr 5 i gim1 pozytywnie zakończyła pierwszy etap stawania się wodnym ratownikiem. Istruktorami kursu byli Ryszard Trocki i Tomasz Kotus. W ciągu miesiąca trwania kursu młodzież została przeszkolona w zakresie praktycznej pomocy potrzebującym w wodzie i na lądzie. Uroczyste ślubownie na ratownika Wopr odbyło się po zakończeniu pokazu ratowniczego przygotowanego przez uczestników. W ceremoni ślubowania uczestniczyła dyr CSiR Krystyna Opara.
W środę 22.05 nastąpiło rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Finału Konkursu Bezpieczniej z WOPRem. Bardzo dobrze spisali się uczniowie konstantynowskich szkół. Zarówno druzyna SP5 w składzie: Sznej Julia, Pydyszewska Ewa, Romanowska Patrycja, Czyżewski Jakub, jak i drużyna GIM1 w składzie: Pinkosz Mateusz, Twardowska Agata, Krawczyk Żaneta, Nowak Alicja, zajęły II m-ce w klasyfikacji generalnej. Idywidualnie bardzo dobrze spisali się Patrycja Romanowska w kategorii SP zając III m-ce. W konkursie gimnazjalnym wszystkie miejsca na podium padły łupem uczenic z konstantynowskiej Jedynki. Wygrała Agata Twardowska, przed Aleksandrą Turajczyk i Żanetą Krawczyk. W dziesiątce znaleźli się Ewa Madajska V m-ce, Karolina Owczarek VII m-ce, Pinkosz Mateusz VII m-ce oraz Michalina Stasiak VIII m-ce
Gratulacje!!!
Wszyscy uczniowie wyżej wymienieni są aktualnymi lub byłymi zawodnikami UKS-u Piątka przygotowanymi do konkursu przez nauczyciela Tomasz Kotusa