Liga Województw

Województwo Łódzkie startuje w Polskiej Lidze Pływackiej. Zawody organizowane przez PZP mają na celu wyłonić najlepszy Okręgowy Związek Pływacki w Polsce. Do reprezentacji Naszego wojewdzótwa z UKS Piątki powołani zostali podopieczni trenerów Mariusza Wędrychowicza, Anny Pogockiej oraz Macieja Hampla: Dawid Szwedzki, Michalina Zbrojewska i Patrycja Romanowska.

W pierwszej rundzie Polskiej Ligii Pływackiej województwo łódzkie zajęło drużynowo IV m-ce spośród siedmiu drużyn. W klasyfikacji kobiety, nasze zawodniczki uplasowały się najniższym stopniu podium. W kategorii mężczyzn łódzkie zajęło IV m-ce. Reprezentaci Piątki Konstantynów dla rodzimego OZP zdobyli trzy medale 1-1-1. Złoty i srebny zdobył Dawid Szwedzki w stylu zmiennym, odpowiednio na 400m i 200m. Brązowy krążek był zasługą Michaliny Zbrojewskiej na 800 dow.
Gratulacje!!!!!
Wyniki w rozszerzeniuWyniki