Olimpiada Młodzieży i Mistrzostwa Polski 15latków

Od piątku 18.06.2014 do rywalizacji na Letnich Mistrzostwach Polski przystępują Michalina Zbrojewska, Milena Karpisz, Anna Nita w Drzonkowie oraz Patrycja Rzońca w Gliwicach. Na śląsku udział w zawodach weźmie blisko 400 zawodników z 114 klubów. Do województwa Lubuskiego na Olimpiadę Młodzieży zgłosiło się ponad 250 zawodników z 82 klubów. Trzymamy kciuki za reprezentantki Piątki Konstantynów Łódzki w barwach reprezentacji woj. Łódzkiego

I dzień – Mistrzynią Polski została Michalina Zbrojewska

Fantastycznie spisała się Michalina Zbrojewska na 400m zmiennym. Wygrała i został Mistrzynią Polski na tym dystansie. Tuż za podium na IV-ch miejscach finałowe wyścigi ukończyły Milena Karpisz na 200m dow i Patrycja Rzońca na 50m dow. VI-ta do ściany dopłynęła Anna Nita na 200 dow

II dzień – dwa złote medale

Fantastyczne zawody rozgrywa Michalina Zbrojewska. Popularna Miśka w drugim dniu MP została ponownie Mistrzynią Polski. Dziś nie znalazła sobie równych w konkurencji 200 klasycznym. Mistrzoswską formę odzyskała Milena Karpisz wygrywając 400 dow tym samym utrzymując I m-ce w tej konkurencji od piąciu lat. W finałach A, na VI-tym m-cu ukończyła wyścig 400 dow Anna Nita, a Miśka w finale 200 zm uplsowała się na VII m-cu

III dzień – Mistrzynią Polski Milena Karpisz i pierwszy brąz w karierze Patki

Reprezentantki UKS Piątki Konstantynowa Łódzkiego na Olimpiadzie Młodzieży jak już zdobywają medale to tylko złote i co najmniej dwa:). Po raz drugi na MP tytuł Mistrzyni Polski wywalczyła Milena Karpisz na 800 dow. Jej koleżanki klubowe uplasowały się tuż za podium w tej samej konkurencji, na IV m-cu Michalina Zbrojewska a V-tą pozycją zajęła Anna Nita. Michalina w piątym indywidualnym finale na 100 klasycznym dołożyła V-te m-ce. Pierwszy medal w karierze na MP i fantastyczną niespodziankę sprawiła Patrycja Rzońca. Zajęła III m-ce na dystansie 100 dow i wywalczyła brązowy medal

Gratulacje!!!

W rozszerzeniu linki do list startowych i WYNIKÓW

MP w 15latków w Gliwicach

Olimpiada Młodzieży w Drzonkowie