Mistrzostwa 15latków w Ostrowcu Św

467 zawodników z 118 klubów będzie rywalizowało o tytuł Mistrza Polski 15latków w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wśród zgłoszonych są reprezentaci UKS Piątka Konstantynów Łódzki Patrycja Romanowska, Jakub Kraska, Kamil Piotrowicz, Robert Ciepikowski. Cała czwórka przygotowywala się na obozach na długim basenie. Patrycja z Kubą dzielnie radzili sobie w Drzonkowie trenując pod okiem trenera Jacka Miciula, Kamil z Robertem przebywali na obozie kadry województwa w Dębicy pływając z trenerem Piotrem Gumińskim.

I dzień – Pierwsze złoto Kraski
W finałowym wyścigu na 200 grzbietem fantastycznie spisał się Jakub Kraska. Zwyciężył z przewagą 3sekund i obronił tym samym tutył Mistrza Polski z przed roku na tym dystansie. W tej samej konkurencji dobry start zanotowała Patrycja Romanowska, ostatecznie plasując się na VI-tej pozycji. Trzeci finał A dla ekipy z Konstantynowa to ponownie dzieło Kuby, który w konkurecji 50klas zajął VIII-ą lokatę. Na tym samym dystansie XX-te m-ce wywalczył Kamil Piotrowicz. Robert Cierpikowski ustanawiając rekord życiowy 400zm zajął XXV-te m-ce

II dzień – dwa medale Kraski
W drugim dniu zawodnicy UKS-u trzykrotnie walczyli o medale i raz startowali w finale pocieszenia. Fantastycznie spisał się Jakub Kraska zdobywając wicemistrzostwo na 50m grzb oraz wywalczył brąz na 200m zmiennym. Świetnie na sprincie wystartowała Patrycja Romanowska ostatecznie V-ta zabrakło 0,06 sek. XIII-te m-ce na 200klas zajął Kamil Piotrowicz
III dzień – czwarty medal Kuby
Jakub Kraska w ostatnim starcie wywalczył srebrny medal na 100m grzb. W walce o medale nie zabrakło Patrycja Romanowskiej. Na tym samym dystansie uplasowała się na V-tym m-cu. W finale B na V-tej pozycji ukończył Kamil Piotrowicz na 100 klas
Gratulacje!!!
W rozszerzeniu lista zgłoszonych

LINK do strony MP15latków