Weekend otwarcia sezonu 2016/2017

Jeszcze tak mocnego otwarcia sezonu nie zanotowaliśmy w UKS Piątka Konstantynów. W ciągu dłuższego weekendu rywalizowaliśmy na podwórku wojewódzkim, ogólnopolskim i europejskim. Podopieczni trenera Macieja Hampla brali udział w Swedish Swim Games w Sztokholmie. Milena trzykrotnie startowała w finałach osiągając IV m-ce na 400 dow VI m-ce 800dow i VII m-ce na 200 dow. Jakub Kraska plasował się w drugiej dziesiątce w rywalizacji z seniorami skandynawi. Natomiast nie miał sobie równych wśród rówieśników.
W Pasymiu odbył się pierwszy Puchar Polski w dwuboju i trójboju, który był jednocześnie pierwszą kawlifikacją do udziału w Olimpiadzie Młodzieży 2017r. Podopieczni trenera Tomasza Kotusa zanotowali dobry występ, zdobywając dużo punktów do rankingu 2017r. Prawdziwą niespodziankę sprawiła Adriana Rozberg zdobywając II m-ce w dwuboju. W młodszej kategorii dwuboistów II m-ce zajął Szymon Iskra. Maria Liwowska uplasował się na XIV m-cu. Po blisko 10 latach wróciliśmy do rywalizacji w trójboju. Ewa Pydyszewska zajęła VIII m-ce a Gabriela Puczyńska XXV m-ce.

Nie mniej emocji przeżywaliśmy na sprawdzianie wszechstronności, gdzie każdy z zawodników musiał rywalizować w 5 konkurencjach. Pierwsze starty wypadły dość obiecująco. W najważniejszej klasyfikacji zawodów na najlepszego zawodnika Tatiana Dąbrowska zajęła III m-ce, Maria Patora V m-ce. Indywidualnie miejsca medalowe zajmowały Weronika Sterniczuk II m-ce 100 mot i Tatiana Dąbrowska III m-ce 400zm. W dziesiątce dopływali Maria Patora IV 100 dow V m-ce 400zm VIII 100 grzb IX 100 mot, Cyprian Cybulski V m-ce 100 dow, Tataiana IV m-ce 100 klas i V m-ce 100 mot, Weronika VI m-ce 100 grzb, Skóra BartoszS X m-ce 100 klas, Rozberg Adriana VIII m-ce 100 dow, Romanowski Dawid IX m-ce 100 dow.
Gratulacje!!!
W rozszerzeniu wyniki

Wszechstronność stylowa

Swedish Swim Games