Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców

W Olsztynie 15-18.grudnia, odbędą się Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców, na których nie zabranie Naszych medalistów z Mistrzostw Świata Kawęckiego i Wojdaka. W doborowym gronie najlepszych pływaków Naszego kraju będą startowali Milena Karpisz i Jakub Kraska. Konstantynowianie o miano Mistrza Polski będą rywalizować z ponad 600 zgłoszonymi z blisko 130 klubów. Jak zawsze styl dowolny jest najpopularniejszy wśród startujących, dlatego tym mocniej trzymamy kciuki za podopiecznych trenera Macieja Hampla

Wyniki w rozszerzeniu
P.S. Będzie możliwość oglądania zmagań ZMP zapraszam do rozszerzenia
I dzień – dwa medale
Milena Karpisz zdobyła brązowy medal w kat Seniorów na 800 dow. Wyniki uzyskany dał również srebro w kategorii młodzieżowiec czyli 19-23lata. Jakub wywalczył półfinał, czyli najlepszą 20 w konkurecji 50 dow
Gratulacje!!!
II dzień – REKORD POLSKI i dwa medale
16latek z Konstantynowa Łódzkiego pobił rekord Polski na dystansie 100m dowolnym. Jako pierwszy złamał barierę 49s. Od dziś rekord wynosi 48,77. Tym samym Jakub Kraska osiągnął pierwszy finał A w karierze na krótkim basenie. Milena Karpisz wywalczyła drugi brązowy medal MP Seniorów. Uległa nieznacznie Justynie Burskiej i Paulinie Piechocie. Milena trzecia w stawce OPEN zajęła II miejsce w kat Młodzieżowiec
Gratulacje!!!
III dzień – Kolejny Rekord Jakuba Kraski
W finale 100m dowolnym Jakub Kraska Uplasował się na VIIIej pozycji. Wyniki jaki uzyskał jest jeszcze lepszy o 0,06 sekundy, od własego rekordu Polski. Od dziś najszybszym 16latkiem w historii polskiego pływania jest zawodnik Piątki Konstantynów Łódzki. Gratulajce również dla trenera Macieja Hampla
IV dzień – dwa finały A
Ostani dzień zakończył się dubletem siódmych miejsc. Oboje startowałi w konkurecji 200 dowolnym. Oboje uzyskali bardzo dobre czasy. Gratulacje!!!

Wyniki i transmisja