Mistrzostwa Polski Juniorów 16 i 17letnich

Po dobrym początku Zimowych Mistrzostw dla UKS Piątka o czempinat na krótkim basenie bedą walczyli dwaj 16latkowie i jeden 17latek. Najstarszy pływak w Naszym klubie bedzie rywalizował w gronie ponad 400 zawodników z 119 klubów. Jakub Kraska to specjalista stylu dowonego. Należy do grona faworytów w tym stylu. Trzymamy za niego kciuki w konkurecjach 50, 100, 200, 400 dowolnym. Młodsi zawodnicy będą walczyć o poprawienie rekordów życiowych i każdy finał będzie miłą niespodzianką. Trzymamy kciuki za Wojciecha Strerniczuka i Jakuba Kucharskiego
W rozszerzeniu linki do wyników i bezpośredniej relacji

I dzień – medal brązowy
Fantastycznie spisał Jakub Kraska w finałach pierwszego dnia MP. W pierwszym finale na 50dow wywalczył brązowy medal, w drugim finale na 200dow uplasował się na IV-tym m-cu. W obu konkurencjach był najlepszym 17latkiem.
II dzień – medal srebrny
W drugim dniu ponownie bardzo dobrze wystartował Jakub Kraska. Na 400m dowolnym potwierdził przynależność do czołowych polskich kraulistów. Z fantastycznym wynikiem zaledwie 0,38 gorszym od rekordu Polski zajął II m-ce na dystansie 400m podczas MP.
III dzień – trzeci medal Kuby Kraski
Po raz kolejny Jakub Kraska stoczył zacięty pojedynek w finale MP 17-18latków. W konkurencji 100m dowolnym wywalczył srebrny medal.
Gratulacje!!! dla zawodnika i trenera Macieja Hampla
W kategorii młodszej znaczne poprawienie rekordów życiowych nie przeniosło się na wywalczenie finału. Najwyższe miejsca zajmował Wojciech Sterniczuk w czwartej dziesiątce. Na 200m mot uplasował się na XXXIV m-ce, a w konkurecji o połowę krótszej zajął XXIX m-ce
Gratualcje!!!

17 i 18latkowie

16latkowie