Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w dwuboju i trójboju

Województwo lubuskie gości w tym roku Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Impreza odbędzie się już 25 raz, a zmagania zawodników kategorii U15 i U17 odbędą się w Drzonkowie. W ciągu najbliższych dwóch dni (wtorek i środa) poznamy zwycięzców w obydwu kategoriach oraz medalistów rywalizacji sztafetowych.

Kwallifikację uprawniającą do udziału w zawodach zdobyło 120 najwyżej sklasyfikowanych zawodników w dwuboju i trójboju nowoczesnym. Podstawą do kwalifikacji była suma punktów zdobytych w pięciu kolejnych Pucharach Polski HUMMEL CUP, rozegranych w sezonie 2018/2019. Na starcie zobaczymy zatem tylko najmocniejszych sportowców. Wśród nich 24 osobową reprezentację woj. łódzkiego, naktórą składa się 11 zawodników UKS Piątki Konstantynów Łódzki 10 MKS Jedynki i 3 z Wikinga Radomsko
Zawody rozpoczną się rywalizacją indywidualną dziewcząt i chłopców w kategorii U15 i U17 (wtorek), w środę dwubiści i trójboiści powalczą o medale w zmaganiach sztafetowych. Trzymamy kciuki za podopiecznych trenerów Roberta Żołądka, Roberta Bujnowiczai TomaszaKotusa
I dzień – Najlepiej z konstantynowskiej drużyny wypadła Martyna Kazuba, która zajęła VIII-ą lokatę w dwuboju dziewcząt. Tuż za nią ukończyła na IX-tym m-cu Adamczyk Katarzyna. Jedyny reprezentant Patryk Misztal zakończył na XVII-tej pozycji. W kategorii starszej trójboistów ponownie lepszeokazały się dziewczęta. XIII-te m-ce zajęła Adriana Rozberg a XV-ta był Patrycja Petera. Najwyżej sklasyfikowany w trójboju był Piechota Bartłomiej na XV-tej pozycji
W drugim dniu nastapiły rostrzygnięcia wojewódzkie, klubowe i sztafetowe. W klasyfikacji województw, łódzkie wywalczyło II miejsce, W klasyfikacji klubowej UKS Piątka Uplasowała się na VI-tym miejscu. Sztafetę z udziałem zawodników z Konstantynowa najwyżej sklasyfikowano na IV m-cu. Martyna Kazuba i Katarzyna Adamczyk walke o brąz przegrały 1 punktem.
Gratulacje!!!

Wyniki OOM#mce_temp_url#