Mistrzostwa Polski Juniorów w pływaniu 2020

W najbliższy weekend 11-13.12.2020 rozpoczynają się Mistrzostwa Polski Juniorów w pływaniu. Będzie to pierwsza i jedyna impreza mistrzowska w 2020. Każde zawody będą transmitowane, zapraszamy do kibicowania!!!. W Lublinie wystartują podopieczni trenera Tomasza Kotusa z rocznika 2002-2003 w składzie (Dąbrowska T, Sterniczuk W, Liwowska M, Kaczyńska A, Skóra B, Romanowski D, Leśniewski P, Pawlak H). W Gliwicach MP 16latków pod opieką trenera Przemysława Fisiaka wystartuje Iskra Szymon. W Łodzi podczas MP 15latków Konstantynów Łódzki reprentować będą podopieczni trenera Roberta Bujnowicza (Kowalczyk J, Kaczanowska M, Stankiewicz O). Tydzień później w MP14latków w Ostrowcu Świętokrzyskim wystąpią zawodnicy trenera Roberta Bujnowicz (Łysakowska K, Sulak A, Rucińska W, Misztal P, Kryszczuk K).

W rozszerzeniu skrót do Wyników i transmisji
Mistrzostwa Polski juniorów w pływaniu 3 medale i 12 finałów
W miniony weekend reprezentaci Piątki Konstantynów Łódzki bardzo śmiało poczynali na arenie krajowej podczas Mistrzostw Polski. Z dużą satyfakcją ogląda się podsumowanie progresu podopiecznych trenerów Roberta Bujnowicza, Roberta Żołądka i Tomasza Kotusa, ponieważ niemalże wszyscy startujący ustanawiali rekord życiowy i poprawiali miejsca rankingowe. Najlepiej spisał się Bartosz Skóra, który wywalczył trzy medale (0-2-1). Dwukrotnie zdobył wicemistrzostwo Polski w kat 17-18lat na dystansach 50 i 100m klasycznym, brązowy krążek wywalczył na 200m klasycznym. Jego młodszy kolega Szymon Iskra w kategorii 16latków rówenież trzykrotnie reprezentował Konstantynów Łódzki w finałach MP i również w stylu klasycznym. Ostatecznie uplasował sie na miejscach VIII (200klas) IX (50 klas) i XII (100klas). Ponadto w finałach startowali: Dawid Romanowski VI m-ce na 50m dowolnym i IX m-ce na 100 dowolnym, Tatiana Dąbrowska XIII m-ce na 200 mot oraz Weronika Startniczuk XVI m-ce na 200 zmiennym. Miłym akcentem były występy w sztafetach 4×100 zmiennym. Dziewczęta w składzie: Kaczyńska Anna, Sterniczuk Weronika, Dąbrowska Tatiana, Liwowska Maria zdobyły X m-ce, chłopcy w składzie Leśniewski Patryk, Skóra Bartosz, Pawlak Hubert, Romanowski Dawid zajęli XIV m-ce.
Gratulacje!!!
W rozszrzeniu Wyniki
UWAGA!!! Wszyscy zawodnicy zobowiązani są do podpisania regulaminu mistrzostw – do pobrania w rozszerzeniu

civid 19 deklaracja