Nagroda dla Dawida Szewdzkiego

Dawid Szwedzki, uczeń I LO w Konstantynowie Łódzkim, zawodnik UKS „Piątka” jest nie tylko wybitnym pływakiem, wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski. Za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Przyznaje się je uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia, w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Dawid wykazuje szczególne zamiłowanie do matematyki, i oczywiście do pływania. Jest to świetny przykład, że można połączyć sport z nauką, i to na wysokim poziomie. Na zdjęciach uroczystość wręczenia stypendiów, która odbyła się w Starostwie Powiatowym w Pabianicach