Mistrzostwa Polski 17-18latków

W najbliższy weekend do rywalizacji na Mistrzostwach Polski 17-18latków przystępują cztery rezprezentantki UKS Piątki Konstantynów Łódzki. Trener Mariusz  Wędrychowicz delegował na start w MP Milenę Karpisz, Gabrielę Bakies, Annę Nitę oraz Michalinę Zbrojewską (SMS Szczecin). W zawodach bierze udział ponad 350 zawodników ze 115 klubów. Trzymamy kciuki

I dzień – ZŁOTY i BRĄZOWY KRĄŻEK

Fantastycznie spisała się Milena Karpisz w wyścigu na 200 dow. Obroniła tytuł MISTRZYNI POLSKI z zeszłego roku. Wynikiem 2:00,47 wygrała złoty medal. Brązowy medal wywalczyła na 400 zmiennym Michalina Zbrojewska. Tuż za podium uplasowała się Gabriela Bakies na 100 motylkowym. Anna Nita wygrała finał B ostatecznie plasując się na XI-tej pozycji w konkurencji 200 dow

 

II dzień – DRUGIE ZŁOTO i DRUGI BRĄZ

Drugiego dnia Milena Karpisz również nie miała sobie równych. Koronny dystans, jakim jest 400 dow wygrała z przewagą 4s. Złoto dla Mileny!!!. Bardzo dobry występ zanotowała na 200 klas Michalina Zbrojewska, wywalczyła brązowy medal. W walce o medale uczestniczyły również Anna Nita i Gabriela Bakies. Nowe rekordy życiowe pozwoliły zająć bardzo dobre miejsca w finałach A, Ania V m-ce na 200 i Gabi VI m-ce na 50 mot

III dzień – TRZECIE ZŁOTO, PIERSZE SREBRO i PIERWSZE SREBRO W SZTAFECIE

Już pierwszy finał przyniósł MEDAL GABRIELI BAKIES, zdobyła srebro na 200 motylkiem. TYTUŁ MISTRZYNI POLSKI NA 800 dow ZDOBYŁA MILENA KARPISZ. Milena wygrywa w tej konkurencji nieprzewanie od czterech lat na zimowych MP. Anna Nita ukończyła 800 dow tuż za podium na IV m-cu. Michalina Zbrojewska wywalczyła VIII-ą pozycję na 100 klas.

Przed Nami deser sztafeta zmienna 4×100 – trzymamy kciuki

Deser wypadł wyśmienicie dziewczęta z UKS Piątka, w sztafecie wywalczyły SREBRNY MEDAL – BRAWO!!!

GRATULACJE!!!

Trzymamy kciuki
W rozszerzeniu linki do wynikówOficjalna strona MP