Sobota na sportowo

SUKCES UKS PIĄTKA NA WODACH OTWARTYCH
14 czerwca odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Pływaniu na Wodach Otwartych na Jeziorze Czerniakowskim. Zawody zorganizowane przez Warsaw Masters Team i Stołeczny WOPR zgromadziły na starcie ponad 130 zawodników. To pierwsze zawody Open Water w tym sezonie. Z zaproszenia Andrzeja Skorykowa z Warsaw Masters Team, nie mogli nie skorzystać zawodnicy UKS Piątki. Na starcie stanęły Justyna Burska, podopieczna trenera Mariusza Wędrychowicza oraz Karolina Owczarek, podopieczna trenera Tomasza Kotusa. Były to pierwsze starty naszych zawodniczek w tym sezonie, a dla Justyny Burskiej pierwszy start na wodach otwartych w karierze. Nasza skromna reprezentacja wróciła z tarczą z tych rewelacyjnie przygotowanych zawodów. Justyna Burska wygrała na 1500m deklasując wszystkich pozostałych zawodników w kategorii Open i tym samym zajęła I miejsce w kategorii junior starszy. Karolina Owczarek zajęła II miejsce na dystansie 750m w kategorii Open oraz I miejsce w kategorii junior starszy. Justyna tym startem rozpoczęła przygotowania do II Mistrzostw Polski na Wodach Otwartych, które odbędą się 26-27 lipca w Kryspinowie, a Karolina przygotowania do Grand Prix Wielkopolski na Wodach Otwartych. Kierownikiem ekipy na OPEN WATER był Prezes UKS Piątka Robert Owczarek
Sukces w finale „Od Młodzika do Olimpiczyka”.
W warszawskich zawodach udział brało ponad 500 zawodników z 67 klubów. Do ścisłego finału awansowali Patrycja Romanowska, Jakub Kraska i Ewa Pydyszewska. W startach finałowych spisali się bardzo dobrze. W stylu grzbietowym bezkonkurencyjni okazali się Patrycja i Jakub, zwyciężyli w wyścigu na 100 grzb w kat 14latków. Ewa Pydyszewska zajęła III m-ce w wyścigu 100 klasyczy w kat 12latków. Gratulacje dla podpiecznych trenerów Anny Pogockiej i Tomasza Kotusa
Dziekujemy za pomoc w organizacji wyjazdu na zawody rodzicom Państwu Romanowskim, Państwu Kraska oraz kierownikowi ekipy na te zawody p.Pawłowi Pydyszewskiemu (członek zarządu)
 
Fantastyczny występ pierwszaków.
W zawodach organizowanych przez Zarząd UKS Piątka i Dyrektor CSiR p.Krystynę Oparę bardzo dobrze spisali się uczniowie pierwszej klasy SP. W debiucie kariey pływackiej zaprezentowali się w konkurecjach 25 grzb i 25 dow. Wszyscy zdali poprawnie egzamin bezproblemowo pokonując zadane dystanse. Najmłodszych adeptów w rywalizacji wspierwali rodzice, którzy również rywalizowali między sobą w konkurecji 25 dow. Ucztą dla licznie zgromadzonej publiczności były sztafety rodzinne. Umiejętności pływackie zaprezentowało aż 23 zespoły. Gratulacje za dobrą zabawę i trener grupy Anny Pogockiej – wyniki w wersji konputerowej dostępne od niedzieli wieczór
WYNIKI oraz GALERIA ZAWODÓW W WARSZAWIE W ROZSZERZENIU

OPEN WATER

Od młodzika d o Olimpijczyka Galeria z Open Water aut. R.Owczarek

 

WYNIKI zawodów klas I-ch